Sport.pl

Były kierowca F1: Schumacher nie może mówić i ma problemy z pamięcią

- Michael porusza się na wózku inwalidzkim, nie może mówić i ma problemy z pamięcią - powiedział francuskiej stacji radiowej RTL Philippe Streiff. Według byłego kierowcy F1 Schumacher jest sparaliżowany.
45-letni Niemiec, były siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, od trzech miesięcy leczy się pod okiem specjalistów w swojej posiadłości w Gland (wcześniej przebywał w klinice w Lozannie).

W zeszłym miesiącu Jean-Francois Payen, kierownik anestezjologii kliniki w Grenoble i pierwszy lekarz opiekujący się niemieckim kierowcą po wypadku, powiedział krajowym mediom, że stan Schumachera poprawił się, ale zaznaczył, że powrót do zdrowia może potrwać nawet trzy lata.

- Widzę, że jego stan się poprawił, choć sytuacja nadal jest ciężka. Michael porusza się na wózku inwalidzkim, nie może mówić i ma problemy z pamięcią - powiedział francuskiej stacji radiowej RTL Philippe Streiff, były kierowca Formuły 1.

Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach poza szlakiem 29 grudnia we francuskich Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, w której pozostawał aż do 16 czerwca. Do tego czasu stracił 20 kilogramów masy ciała.

Niemiecki kierowca siedem tytułów mistrza świata F1 wywalczył w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.

Jedenaście startów Kubicy na efektownych zdjęciach


Więcej o:
Komentarze (27)
Były kierowca F1: Schumacher nie może mówić i ma problemy z pamięcią
Zaloguj się
 • atlas41

  Oceniono 90 razy 84

  Trzymam za niego kciuki, jakos czuje ze bedzie z nim coraz lepiej

 • mordapiwko

  Oceniono 52 razy 48

  dawaj stary !!!

 • anal_threat

  Oceniono 32 razy 20

  "Porusza sie na wozku" brzmi tak jakby sam mogl sie poruszac, a najprawdopodbniej na tym wozku przewoza go sparalizowanego z miejsca w miejsce jak warzywo.

 • piotrus009

  Oceniono 16 razy 14

  Allinall, zadaniem kasku jest właśnie pęknąć przy uderzeniu, tym samym rozpraszajac energię kinetyczna uderzenia. Schumacher miał pecha, bo mial na kasku kamerę i to podobno ona spowodowala tak powazne obrazenia.

 • kasia481

  Oceniono 9 razy 7

  Szkoda najlepszego kierowcy F1 WSZECH CZASÓW !!

 • kac

  Oceniono 7 razy 5

  Proza neurochirurgii, można połatać to co zostało, jednak to czego już nie ma, tego nie ma i niestety nie odrośnie a części mózgu o wysokiej specjalizacji (jak mowa czy motoryka) niestety nie mogą być przez inne zastąpione.

 • aussieozz

  Oceniono 7 razy 5

  Pieprzone kamerki

 • mozart

  Oceniono 6 razy 2

  CUDOW NIE MA!

 • Henry Kuriata

  Oceniono 1 raz 1

  Ja też trzymam kciuki za człowieka bo widać niektórym żal dupy ściska że ma kasę i cieszą się że na wózku,nie mówi itd , neurologia swoją drogą ale mózg człowieka jest zbadany w niewielkiej części, ,a znane są przypadki że po poważnych urazach mózgu, ludzie wracają w znacznej części do zdrowia, jakiś czas temu nie dawano mu wcale szans a tu proszę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX