Sport.pl

WRC. Sordo przedłużył kontrakt z Hyundaiem

Dani Sordo będzie obok Thierry'ego Neuville'a podstawowym kierowcą Hyundaia w przyszłym sezonie. Hiszpan, który właśnie przedłużył kontrakt na najbliższe dwa lata, wystartuje w minimum 10 rajdach.
31-letni Hiszpan w tym roku wziął udział w sześciu rundach mistrzostw świata. Jego ulubioną nawierzchnią jest asfalt i właśnie podczas takich rajdów radził sobie najlepiej - najlepszy wynik osiągnął w Niemczech, gdzie był drugi za kolegą z zespołu Thierrym Neuville'em, we Francji i Hiszpanii zajął odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

- Jestem zachwycony przedłużeniem współpracy z Hyundaiem. Za nami bardzo udany debiutancki sezon. Hyundai i20 WRC spisywał się świetnie, nigdy nie zapomnimy dubletu wywalczonego w Rajdzie Niemiec. To był specjalny moment - mówi Sordo.

W 2015 roku Hiszpan weźmie udział w minimum 10 rajdach, w pozostałych o miejsce za kierownicą pierwszego teamu Hyundaia prawdopodobnie powalczą tegoroczni kierowcy: Juho Hanninen, Hayden Paddon, Chris Atkinson i Bryan Bouffier. W 2016 roku Sordo ma wystartować we wszystkich rundach.

- Dani w tym sezonie zaprezentował zdolność do przystosowania się do każdej z nawierzchni - mówi szef teamu Michel Nandan. - Udowodnił sam sobie, że może być szybki w każdych warunkach i co ważniejsze dla nas, jest bardzo wartościowym członkiem zespołu. Nasz skład na przyszły sezon jest bardzo mocny. Widzieliśmy już rezultaty współpracy Daniego i Thierry'ego w Niemczech. Mamy nadzieję, że już niebawem mieć podobne powody do radości - dodaje Francuz.

31-letni Sordo do tej pory wziął udział w 116 rundach rajdowych mistrzostw świata. Wygrał jeden rajd - w Niemczech w 2013 roku. Obecny sezon już się dla niego skończył - po piątym miejscu w Hiszpanii w kończącym sezon Rajdzie Wielkiej Brytanii w barwach Hyundaia wystartują Thierry Neuville i Juho Hanninen. W drugim teamie będzie się ścigał Hayden Paddon.

Colin Clark podsumowuje sezon Kubicy. To, co zrobił do tej pory jest niewiarygodne


Więcej o: