Sport.pl

Kubica odejdzie z WRC?

- Jedno jest pewne, w następnym roku znowu usiądę za kółkiem - mówi Robert Kubica. Na pytanie dziennikarza Autosportu, czy Rajd Wielkiej Brytanii może być jego pożegnaniem z WRC, Polak opowiada: Nie wiem, być może.
Kubica nigdy nie potwierdził, że zostanie na przyszły sezon w WRC, ale na podstawie kilku wypowiedzi z ostatnich miesięcy mogliśmy spodziewać się kontynuacji kariery w rajdach. Sprawa mogła skomplikować się w ostatnich tygodniach - nie od dziś wiadomo, że Polak jest zawiedziony współpracą z M-Sportem, kilka razy w ciągu sezonu dawał do zrozumienia, że jego fiesta nie sprawuje się najlepiej. Przenosiny do innego teamu (sporo mówiło się o powrocie do Citroena) wydawały się kwestią czasu.

Problem w tym, że polski kierowca ma niewiele opcji do wyboru. Składy Volkswagena i Hyundaia na przyszły sezon są potwierdzone, zaś Citroen oraz M-Sport nie prowadzą obecnie żadnych rozmów z Polakiem - informuje magazyn "Autosport".

- Nie rozmawialiśmy z Robertem o przyszłym sezonie. Nadal nie wiemy, co chce robić. Oczywiście jesteśmy zainteresowani przedłużeniem współpracy, ale musimy zacząć rozmawiać o warunkach - potwierdza Malcom Wilson, szef M-Sportu. Co ciekawe, rozmów podobno nie prowadzi także Citroen, z którym łączyło się nazwisko Polaka, nie tylko w kontekście rajdów. Podobno jedna z opcji zakładała łączenie startów w WRC oraz WTCC - serią wyścigową (samochody turystyczne), na którą francuski producent kładzie spory nacisk.

- Na pewno w przyszłym sezonie nadal będę siedział za kółkiem. Nie wiem tylko gdzie - tajemniczo mówi Kubica. Na pytanie, czy Rajd Wielkiej Brytanii będzie jego pożegnaniem z rajdowymi mistrzostwami świata, Polak odpowiada: Nie wiem, być może. Naprawdę jeszcze nie wiem, co będę robił w przyszłym sezonie.

Według "Autosportu" Kubica ma propozycje powrotu na tor w europejskich i amerykańskich seriach wyścigowych. Polak ostatnio przyznał, że wciąż marzy o powrocie do Formuły 1, jednak jego ograniczenia w tym momencie to wykluczają.- Jeśli zdecyduję się spróbować wrócić i poddać się operacjom tej zimy, być może przy odrobinie szczęścia i pomocy lekarzy to będzie możliwe - mówił w ostatnim wywiadzie dla BBC.

Sezon pełen dołków

Robert Kubica po zdobyciu mistrzostwa świata w kategorii WRC-2 ma za sobą trudne przetarcie w WRC. Za nami 12 z 13 rajdów tegorocznego sezonu - polski kierowca bez problemów (wypadków, awarii) ukończył tylko jedną rundę - majowy Rajd Argentyny, gdzie zajął szóste miejsce. Do końca sezonu została jedna runda - bardzo trudny i zdradliwy Rajd Wielkiej Brytanii (14-16 listopada).

Sezon Kubicy w WRC na efektownych zdjęciach


Więcej o:
Komentarze (43)
Kubica odejdzie z WRC?
Zaloguj się
 • banc

  Oceniono 51 razy 39

  Cały ten sezon ma sens tylko jeśli Kubica zostanie w WRC na dłużej. Taka twarda nauka rajdów na najwyższym poziomie.
  No chyba, że to jest wywieszenie białej flagi i przyznanie się do porażki.

 • mikro_ekonomia

  Oceniono 97 razy 33

  Taniec z gwiazdami?

 • palacz1977

  Oceniono 32 razy 22

  a może Kubica zmieści się w bolidzie elektrycznym - wystartowała przecież nowa seria

 • dr.remix

  Oceniono 41 razy 21

  To bez znaczenia co będzie robił. Polacy zawsze będa z wypiekami na gębach sledzić jego przygody, choćby w wędkarstwie.

 • chicagobull

  Oceniono 24 razy 14

  Nascar albo IndyCar racing . Szczegolnie w NASCAR moglby krecic w jedna storne.

 • piotr76

  Oceniono 27 razy 7

  Mam nadzieję, że nie wyląduje w s(z)kodzie :)
  A na poważnie - F1 czeka (powodzenia rehabilitacji i ewentualnej operacji)!

 • guru133

  Oceniono 77 razy 7

  Lubię Roberta i dobrze mu życzę, ale sukcesów zarówno w wyścigach, jak i w rajdach niestety mu nie wróżę i twierzę iż sam sobie jest tu winien.

 • wmc-33

  Oceniono 8 razy 6

  Kubica wybiera, gdzie będzie jeździł, ja kibicuję. Na tym etapie tyle.

 • ehtarr

  Oceniono 1 raz -1

  Ilekroć widzę samochody tankujące na stacjach Lotos, wyobrażam sobie jak koleś zamiast kupić coś siedzącemu w aucie dziecku, nabija na dystrybutorze kasę, która idzie na opłacenie kilkunastu rozwalonych przez Kubicę gratów rocznie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX