Sport.pl

F1. Hamilton krytykuje kontrowersyjny przepis: Byłoby "do bani" tak przegrać tytuł

Byłoby "do bani" przegrać tytuł w ostatnim wyścigu - mówi Lewis Hamilton, zapytany o nową regulację w F1, która za ostatni wyścig przyznaje podwójną liczbę punktów.
W tym roku kierowcy F1 kończą rywalizację wyścigiem o GP Abu Zabi. I to tam może rozstrzygnąć się walka o tytuł, bo od tego sezonu doszło do zmiany w przepisach - ostatni wyścig punktowany jest podwójnie. Wielu kierowcom taki przepis się nie podoba. W gronie krytyków jest Lewis Hamilton, lider klasyfikacji kierowców.

- Nigdy nie przewidzisz, co się może wydarzyć. Doskonale wiem, co to znaczy przegrać mistrzostwo w ostatnim wyścigu i nie są to emocje, które chciałbym przeżyć ponownie. Byłoby "do bani" tak przegrać tytuł - powiedział Hamilton podczas konferencji prasowej przed GP USA, które odbędzie się w ten weekend.

Przypomnijmy. W 2007 roku Hamilton był liderem klasyfikacji generalnej kierowców przed kończącym sezon GP Brazylii, ale po serii błędów i awarii przegrał walkę o tytuł z Kimim Raikkonenem. - Teraz nie wydaje mi się, by coś złego mogło się przytrafić. Samochód w ostatnich czterech wyścigach spisywał się znakomicie i mam nadzieję, że formę utrzyma w ostatnich trzech - dodaje Hamilton.

Zapytany o to, czy taka punktacja jest sprawiedliwa odparł: Pytanie jest, co tak naprawdę jest sprawiedliwe.

- Nie pozwolę, by zdominowała mnie zła energia. Będzie co będzie. Taka decyzja została podjęta i wszyscy musimy się odnaleźć w tej sytuacji. Ale na przyszłość raczej bym nie doradził, by taki przepis został utrzymany - dodał Hamilton.

Warto przypomnieć, że Hamilton doskonale zna także uczucie wygranej na ostatnich metrach. W 2008 roku, także w GP Brazylii, manewr wyprzedzania na jednym z ostatnich zakrętów dał mu tytuł kosztem Felipe Massy.

Więcej o:
Komentarze (5)
F1. Hamilton krytykuje kontrowersyjny przepis: Byłoby "do bani" tak przegrać tytuł
Zaloguj się
 • tomek_ef

  Oceniono 17 razy 17

  Tytuł na głównej: "Hamilton wręcz zbluzgał nowy sytem punktacji w F1".
  Tekst w artykule "Byłoby 'do bani' tak przegrać tytuł ".

  Domyślam się że ten bluzg to "do bani", tak?

 • mietekkowalski

  Oceniono 26 razy 14

  Miał wyjście, mógł zbojkotować cały sezon, przecież od początku wiadomo, że ostatni wyścig jest podwójnie punktowany. Gdyby był na miejscu Rosberga, to na pewno chwaliłby nowy system.

 • chuckd

  Oceniono 10 razy -2

  "zapytany o nową regulację w F1" - czy to jest portal dla mechaników F1? ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX