Sport.pl

Szczepaniak po pechowej sobocie: Trudno to zaakceptować

- Urwane koło oczywiście nie odpadło samo, ale niełatwo utrzymać maksymalną koncentrację w takich sytuacjach - skomentował na Facebooku wypadek na 11. oesie Rajdu Hiszpanii Maciej Szczepaniak, pilot Roberta Kubicy. - Sądzę, że po wczorajszym bardzo dobrym dniu szutrowym na asfalcie mogło być równie dobrze. Takie są rajdy... - napisał Kubica.
Po świetnym piątku w Rajdzie Hiszpanii przyszła pechowa sobota - rano przez awarię tylnego mechanizmu różnicowego Kubica ze Szczepaniakiem stracili sporo czasu i spadli z szóstego na dziewiąte miejsce w generalce. Podczas 11. próby Polak urwał koło. W niedzielę wróci do ścigania dzięki systemowi Rally2. Czytaj naszą relację >>

Kubica i Szczepaniak byli rozczarowani pechowym porankiem i późniejszym wypadkiem, który poniekąd był efektem porannych problemów. Awaria przydarzyła się już na dojazdówce do pierwszego oesu - przez trzy odcinki polska para męczyła się, by dostać się do strefy przegrupowania. Na serwisie tylna półoś została naprawiona, jednak Kubicy nie udało się dotrzeć do mety 11. oesu.

Robert Kubica na Facebooku:

"Straciliśmy całą pierwszą pętlę, jadąc uszkodzonym autem, bo urwała się półoś. Dlatego drugie przejazdy tak naprawdę były dla nas pierwszymi. Pod koniec 11. oesu było dużo cięć i bardzo dużo brudu. Na jednym hamowaniu trochę mnie to zaskoczyło. Ratując się, ściąłem wolny, prawy zakręt i uderzyłem prawym przednim kołem. Ucięło śrubę mocowania wahacza i wysunęła się półoś. Udało się to prowizorycznie naprawić i po przejechaniu wszystkich załóg zwieźliśmy auto za metę, gdzie czekali już mechanicy z lawetą. Z samochodem nic wielkiego się nie stało, dzięki czemu jutro możemy wrócić. Szkoda, bo sądzę, że po wczorajszym, bardzo dobrym dniu szutrowym na asfalcie mogło być równie dobrze. Takie są rajdy...".

Maciej Szczepaniak na Facebooku:

"Trudno to zaakceptować. Pracujesz ciężko cały tydzień od testów i zapoznania. Potem daliśmy z siebie wszystko na szutrowych oesach, aby rano wszystko stracić. Później urwane koło oczywiście nie odpadło samo, ale niełatwo utrzymać maksymalną koncentrację w takich sytuacjach. Trzeba być w »walce «, aby być w rytmie, jaki jest niezbędny do ścigania się z czołówką WRC. Wiem, że mocno nam kibicujecie, pomimo wszystko, i za to dzięki".

Harmonogram Rajdu Hiszpanii w niedzielę:

7:30 - OS14 La Mussara 1 (20,48 km)
08:20 - OS15 Riudecanyes 1 (15,55 km)
10:45 - OS16 La Mussara 2 (20,48 km)
12:08 - OS17 Riudecanyes 2 (Power stage) (15,55 km)

Świetne momenty Kubicy w WRC


Więcej o:
Komentarze (14)
Szczepaniak po pechowej sobocie: Trudno to zaakceptować
Zaloguj się
 • mustrum

  Oceniono 23 razy 15

  Na tym zdjęciu widać jak duża jest dysproporcja pomiędzy rękami Kubicy. Myślałem, ze niedowład dotyczy samej dłoni, ale to chyba jednak bardziej skomplikowane.

 • wmc-33

  Oceniono 28 razy 10

  No dobra, dziewczynki, już nie płaczcie, wyśpijcie się i jutro łopata od rana.

 • skandynawek

  Oceniono 16 razy 6

  Czy Kubica kiedyś dojedzie do mety?
  Coraz czarniej to widzę.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 5 razy 5

  na szczęście widać postęp - już nie dach a kółko

 • aciddrummer

  Oceniono 8 razy 4

  "Trudno to zaakceptować" - cały rajdowy świat wspiera was w waszym bólu...

 • noweacta

  Oceniono 12 razy 4

  Nauka kosztuje. Trzymamy kcuki !!! My też dziekujemy za emocje .Jest dobrze, będzie lepiej.

 • tetradrachma

  Oceniono 3 razy 3

  Matko Boska, to zdjęcie Kubicy prawa ręka ...sucha ?!

 • piterro

  Oceniono 2 razy 2

  Nie oszukujmy się - jak na gościa z jedną ręką to jedzie super. A skoro ma taką możliwość aby się ścigać i z pilotem nie widzą problemu w ryzykowaniu (mimo wszystko dużo większym niż pełnosprawnych kierowców) swojego życia, to niech się ścigają. Jeśli uda się przynajmniej w połowie tą drugą rękę naprawić to może i będzie mistrz świata.

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 1 raz 1

  przeciez ma szmatke i juhe od karolowej wdowy, nie pomaga?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX