Sport.pl

Michael Schumacher opuścił szpital

Były mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher opuścił szpital w Lozannie i dalsze leczenie odbędzie w swoim szwajcarskim domu - czytamy w oświadczeniu wydanym przez rodzinę niemieckiego kierowcy. Schumacher wraca do domu 254 dni po fatalnym wypadku we francuskich Alpach.
"Dalsza rehabilitacja Michaela będzie prowadzona w domu. W ostatnich tygodniach dokonał on niesamowitych postępów, ale przed nim jeszcze długa i ciężka droga" - napisała rodzina Schumachera w oświadczeniu przekazanym mediom przez menedżerkę Sabine Kehm.

"Chcemy podziękować za intensywną i kompleksową pracę całemu zespołowi ze szpitala w Lozannie. Nadal prosimy o uszanowanie prywatności rodziny Schumacherów i o powstrzymanie się od spekulacji o stanie zdrowia Michaela" - czytamy dalej.

Pół roku w śpiączce

Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach poza szlakiem 29 grudnia we francuskich Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, w której pozostawał aż do 16 czerwca. Do tego czasu stracił 20 kilogramów masy ciała. Po wybudzeniu przeniesiono go z kliniki w Grenoble, gdzie znalazł się bezpośrednio po wypadku, do szpitala w Lozannie.

Wcześniej, pod koniec stycznia, lekarze rozpoczęli fazę wzbudzania Schumachera, ale długo nie było zbyt wielu powodów do optymizmu. Eksperci mówili o "przygotowaniu się na najgorsze".

Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata F1, tytuły wywalczył w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (19)
Michael Schumacher opuścił szpital
Zaloguj się
 • janus-z333

  Oceniono 110 razy 92

  Wspaniały człowiek,o silnej woli przeżycia.to żaden cud,to wola życia.Oby żył długo w zdrowiu i szczęściu.

 • zdzichu_13

  Oceniono 73 razy 69

  W końcu! Obu tak dalej Schumi :)

 • joankb

  Oceniono 38 razy 34

  Życzę jak najszybszych postępów w rehabilitacji.

 • i.gabor

  Oceniono 42 razy 28

  Ponieważ nadal brak jakichkolwiek konkretnych informacji o stanu zdrowia, niestety podejrzewam, że zwrot "opuści szpital" znaczy mniej więcej tyle: skończyli przebudowę część jego domu, przygotowali pomieszczenia dla całego personelu medycznego, fizjoterapeuty i jego stan jest na tyle stabilny, że można go przetransportować do domu. Frau Schumacher nie musi codziennie dojeżdżać do Lozanny. Ale pewnie nadal wegetuje...:(

 • kasia481

  Oceniono 20 razy 10

  Trzymam kciuki za najlepszego kierowcę F-1 wszech czasów!!!!!

 • sirseb

  Oceniono 10 razy 8

  trzymam(-y) kciuki!

 • jpsi

  Oceniono 8 razy 4

  W jego domu wybudowano centrum rehabilitacyjne, wiec zostal wypisany z publicznego centrum rehabilitacyjnego do prywatnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX