GP Włoch. Dominacja Mercedesa. Zwycięstwo Hamiltona

Lewis Hamilton po raz drugi w karierze wygrał Grand Prix Włoch na torze Monza. Było to jego 28. zwycięstwo w startach Formuły 1. Drugi był Rosberg, a trzeci Massa.

Hamilton źle rozpoczął wyścig. Na starcie miał problemy z bolidem i wylądował na czwartym miejscu za Rosbergiem, Magnussenem i Massą. Magnussen jednak szybko przegrał rywalizację z bardziej doświadczonymi rywalami i stracił trzecią pozycję.

Układu w czołówce nie zmieniły pit-stopy, ale Hamilton uporał się w międzyczasie z Massą i był cały czas blisko Rosberga.

Na 29. okrążeniu Rosberg po raz drugi w wyścigu przestrzelił szykanę na końcu prostej start/meta, a jego błąd wykorzystał Hamilton, który objął prowadzenie w wyścigu. Na tym samym okrążeniu wyścig skończył Alonso, którego bolid uległ awarii.

W końcówce wyścigu ze znakomitej strony pokazał się Ricciardo, który przedarł się przez kilku kierowców i wylądował za Vettelem na siódmym miejscu. Ricciardo nie odpuszczał i na 47. okrążeniu Vettel musiał uznać wyższość swojego kolegi z zespołu.

Liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Rosberg. Za dwa tygodnie odbędzie się GP Singapuru na torze Marina Bay.