Sport.pl

WRC. Rajd Finlandii. Kubica wypadł z trasy. W piątek już nie pojedzie

Robert Kubica wypadł z trasy Rajdu Finlandii na piątym odcinku specjalnym. Do zdarzenia doszło 1,6 km po starcie oesu. Polski kierowca w piątek już nie będzie jeździł.
Kubica po pierwszy dniu Rajdu Finlandii zajmował dobre dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, ale na poprawę rezultatu nie ma już szans. Zaledwie 1,6 km po starcie do piątego odcinka specjalnego Pihlajakoski na jednym z zakrętów jego ford fiesta WRC wypadł z trasy i wpadł do rowu. Na szczęście kierowcy oraz pilotowi Maciejowi Szczepaniakowi nic się nie stało.

Auto Kubicy nie jest poważnie zniszczone, ale uszkodzenia są na tyle poważne, że Polak na trasę w piątek już nie wróci. Wiele wskazuje, że będzie mógł skorzystać z systemu Rally2 i wziąć udział w sobotnich i niedzielnych odcinkach specjalnych. Kary czasowe za każdy nieukończony odcinek odbiorą mu szanse na walkę o dobrą lokatę.

OS Pihlajakoski sprawił nieco problemów także innym kierowcą. Jadący Hyundaiem Thierry Neuville też jeden z zakrętów pojechał za szeroko, nieco obił bok swojego auta i urwał tylny spojler. Drobną przygodę miał też Kris Meeke, ale obaj do mety oesu dojechali.

Liderem rajdu po pięciu odcinkach specjalnych jest jadący volkswagenem Fin Jari-Mati Latvala, który wyprzedza o blisko sześć sekund mistrza świata Sebastiena Ogiera.Więcej o:
Komentarze (50)
WRC. Rajd Finlandii. Kubica wypadł z trasy. W piątek już nie pojedzie
Zaloguj się
 • bartek.london

  Oceniono 82 razy 66

  Pilna wiadomość to by była gdyby NIE wypadł z trasy..

 • comax

  Oceniono 55 razy 35

  Z całym szacunkiem. Wiecej wypadków niż sukcesów. Może lepiej ,żeby p.Kubica znalazł sobie inne zajęcie? Swoją drogą również dziwię się sponsorom.Ale to nie moje pieniądze.

 • seroo1

  Oceniono 44 razy 30

  Artykuły na temat Kubicy tytułowane są na zasadzie "kopiuj-wklej":
  zmianie ulega jedynie nazwa rajdu, natomiast wątek o kraksie i zakończeniu przez niego udziału w imprezie jest stały i niezmienny.
  :)))))

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 45 razy 29

  Może piszcie kiedy nie wypadnie, krócej będzie :D

 • 3xm

  Oceniono 38 razy 24

  Ojej, jestem zaskoczony. To coś niezwykłego.

 • tornemorgren

  Oceniono 16 razy 16

  "Oes Pihlajakoski sprawił nieco problemów także innym kierowcą"!!!!!!!
  Gimbusy z redakcji! Taki Błąd?! I to się przydarzyło takim redaktorĄ?

 • judas1

  Oceniono 26 razy 16

  prawie jak zawsze - Robert dobrze wypadł na rajdzie...

 • mnicz

  Oceniono 11 razy 11

  ",,,sprawił nieco problemów także innym kierowcą" (to jest naprawdę tak napisane - sprawdźcie póki czas ). A z jeszcze innym kierowcom poszedł na piwo.

 • Adrian Bury

  Oceniono 21 razy 11

  Za każdym razem prawie gdzieś wylatuje, uderza, urywa itd. Szkoda .. Nie wiem po co to wszystko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX