Sport.pl

F1. Rosberg musiał przemalować kask. Naruszył prawa autorskie FIFA

Nico Rosberg musi nieco przemalować swój kask, którym chciał uczcić mistrzostwo świata niemieckich piłkarzy. Pierwszą wersję hełmu zablokowała FIFA, bo umieszczenie wizerunku złotego Pucharu Świata to naruszenie praw autorskich.
Rosberg we wtorek na swoim Twitterze pokazał swoim fanom kask, w jakim chciałby pojechać w Grand Prix Niemiec, które w najbliższy weekend odbędzie się na torze Hockenheim. Na kasku kierowcy Mercedesa, całym pokolorowanym we wzór niemieckiej flagi, namalowano złoty Puchar Świata oraz umieszczono cztery małe gwiazdki z datami triumfów niemieckich piłkarzy w mistrzostwach świata.

Okazało się, że jednak Rosberg w takim kasku pojechać nie będzie mógł. Na użycie wizerunku złotego Pucharu Świata zgodny nie wydała FIFA. "FIFA musi reagować na każde użycie bez zgody jej intelektualnej własności w komercyjnym kontekście" - czytamy w oświadczeniu. Piłkarskiej federacji najbardziej przeszkadzało to, że na kasku Rosberga umieszczone są reklamy.

"Doceniamy chęć Nico Rosberga do pogratulowania niemieckim piłkarzom, dlatego razem z zespołem kierowcy szukaliśmy takiego rozwiązania, które pozwoliłoby zrobić to bez wykorzystywania własności intelektualnej FIFA" - czytamy w oświadczeniu.

Rosberg decyzją FIFA był zaskoczony, ale ją zaakceptował. "Puchar Świata to zastrzeżony znak towarowy. To niesamowite, o jakich rzeczach trzeba myśleć - mówił zdziwiony. - Byłem zaskoczony, ale w pełni to rozumiem. Trochę szkoda, bo kask wyglądał naprawdę niesamowicie. Ale już zastąpiłem puchar gwiazdą, a tego nikt nam nie zabierze - dodał.

W czwartek Rosberg na swoim Twitterze pokazał kibicom przemalowany kask. Tym razem umieścił tam ogromną gwiazdę, w którą wpisano "'14", symbolizującą tegoroczny triumf niemieckich piłkarzy.

Więcej o: