Sport.pl

Postępy Michaela Schumachera w rehabilitacji

Corinna Schumacher, żona legendy Formuły 1 Michaela Schumachera, powiedziała, że w rehabilitacji siedmiokrotnego mistrza świata widoczne są postępy.
Schumacher od trzech tygodni przebywa w klinice w Lozannie, gdzie przechodzi rehabilitację po wypadku podczas jazdy na nartach poza szlakiem, do którego doszło w grudniu we francuskich Alpach. Do Szwajcarii 45-letni Niemiec, który przez prawie pół roku był w stanie śpiączki farmakologicznej, został przetransportowany ze szpitala w Grenoble.

Przez ten czas nie było żadnych oficjalnych wiadomości o stanie zdrowia Schumachera.

W tym tygodniu "Bild" opublikował zdjęcia żony Schumachera, która podczas spaceru była uśmiechnięta. "Mirror" relacjonował, że na zawodach jeździeckich w Szwajcarii, pierwszym publicznym wystąpieniu od miesięcy, Corinna "śmiała się i żartowała".

O stanie zdrowia męża w magazynie "Neue Post" mówiła tak: - Robi stałe postępy. Oczywiście powoli, ale przynajmniej możemy powiedzieć, że idziemy do przodu.

Pół roku w śpiączce

Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach poza szlakiem 29 grudnia we francuskich Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, w której pozostawał aż do 16 czerwca. Do tego czasu stracił 20 kilogramów masy ciała.

Wcześniej, pod koniec stycznia, lekarze rozpoczęli fazę wzbudzania Schumachera, ale długo nie było zbyt wielu powodów do optymizmu. Eksperci mówili o "przygotowaniu się na najgorsze".

Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata F1, tytuły wywalczył w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (16)
Postępy Michaela Schumachera w rehabilitacji
Zaloguj się
 • oskarw85

  Oceniono 109 razy 103

  Tekst artykułu nie ma nic wspólnego z tytułem. DNO.

 • levy

  Oceniono 26 razy 24

  Pierwszy mecz Niemców na Mundialu i łomot dla Portugalii - Schumacher wybudzony:
  www.sport.pl/moto/1,64997,16167716,F1__Schumacher_wybudzony.html
  Wczoraj istny wpier.ol na Brazylii - informacje od żony o postępach w rehabilitacji.

  Aż się boję co będzie w niedzielę :) A może i Schummiego na żywo zobaczymy w dobrym stanie? Oby!

 • mumel4

  Oceniono 23 razy 19

  Walcz Michael , tak jak kiedyś na torze 8-) Nie tylko Niemcy dobrze Ci życzą 8-)

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  postępy polegają na tym, że ruszył powieką...

 • cyklista-kanadol

  Oceniono 2 razy -2

  Plastic nose mózgu jest nieograniczona a tak prawdęowiac to równie nieznana długa i głęboka rehabilitacja nawet 25 lat po udarze czy urazie może doprowadzić do poprawy funkcji neirologicznych
  Zastaw katoli w spokoju gdyby to buło twoje dziecko albo Zona tez byś ślęczal bat ofiara i starał sie ja wyciągnąć spowrotem do czynności bycmoze nie 100% ale dającej rodzinie radość z obcowania z poszkodowanym na innej płaszczyźnie a od staruszków i"nieodległej" jeszcze sie wieleozna nauczyć - Respektu!!!!!

 • bamapo

  Oceniono 12 razy -6

  Oczywiście wszędzie gdy mowa o wypadku zaznacza się że jechał w kasku czego jednak nie widać na większości zdjęć które mu zrobiono podczas jazdy.

 • dexterek011

  Oceniono 34 razy -14

  I gdzie ci wszyscy zwolennicy eutanazji, którzy jeszcze kilak miesięcy temu postulowali o odłaczenie Michaela od aparatury podtrzymujacej życie?

 • binderek

  Oceniono 30 razy -14

  Denerwuje mnie ta blokada informacji o Schumacherze. Naprawde byłbym ciekaw jak mu idzie. A skoro żona powiedziała, że robi stałe, ale wolne postepy mniemam, że np zaczął mówic: yyyy yy yyyyyy yyyy yyyyyyyyyy ...

 • traktorzysta

  Oceniono 49 razy -17

  Jeden błąd i człowiek warzywem - świat to bagno. Nie sprowadzajcie mnie ponownie do tego piekła. Rodzice muszą być psychopatami skoro bezrefleksyjnie płodzą dzieci i skazują je na cierpienie,bo każdy wcześniej czy później cierpi w tym grajdole zwanym Ziemią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX