Sport.pl

Mundial 2014. Niemcy - Portugalia 4:0. Podolski: Pomogła nam wiadomość o Schumacherze

4 : 0
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Grupa G
Poniedziałek 16.06.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
4
Portugalia
0
Reprezentacja Niemiec rozbiła Portugalię 4:0 w pierwszym meczu grupy G. Po spotkaniu Lukas Podolski przyznał, że duży wpływ na zwycięstwo miała wiadomość o wybudzeniu się ze śpiączki Michaela Schumachera.
Czytaj relację z meczu Niemców z Portugalią

- Schumacher jest moim przyjacielem i wiadomość o tym, że się obudził, bardzo nam pomogła. Kiedy słyszysz takie wiadomości o swoim przyjacielu, dostajesz niesamowitego kopa. To zwycięstwo dedykujemy właśnie jemu. A jeśli wygramy mundial, to też zadedykujemy go naszemu przyjacielowi - powiedział Podolski.

- Kto wie, może nawet Michael oglądał ten mecz, a przynajmniej usłyszał, jaki był wynik - dodał urodzony w Gliwicach piłkarz.

Schumacher przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej prawie pół roku. 29 grudnia przewrócił się i uderzył głową o skałę podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach.

Jak potwierdziła w poniedziałek menedżerka kierowcy Sabine Kehm, Schumacher został przeniesiony ze szpitala w Grenoble do kliniki rehabilitacyjnej. - Jego rodzina pragnie wyrazić wdzięczność dla lekarzy, pielęgniarek i terapeutów w Grenoble, którzy wykonali świetną pracę w ostatnich miesiącach - powiedziała Kehm.

Pięć rzeczy, których dowiedzieliśmy się po meczu Niemców z Portugalią

Kto awansuje do 1/8 finału z grupy G?
Więcej o:
Komentarze (3)
Mundial 2014. Niemcy - Portugalia 4:0. Podolski: Pomogła nam wiadomość o Schumacherze
Zaloguj się
 • rafikman

  Oceniono 11 razy 5

  Jako rodowitego Ślązaka duma mnie rozpiera z tego co pokazali nasi chłopcy w meczu z Portugalią.

 • pan_zer_faust

  Oceniono 6 razy -6

  @rafikman
  Choćbyś na rzadko się zesrał, żaden prawdziwy Niemiec nie nazwie ciebie swoim rodakiem. Co najwyżej - możesz być "Oberschlesier". To takie "nie wiadomo co". Ani Niemiec, ani Polak. Przydatny będziesz jedynie wtedy, gdy trzeba będzie tworzyć następną V kolumnę, albo siatkę konfidentów.

 • zambrapl

  Oceniono 10 razy -10

  jakie tam siły, grali 11 vs 10.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX