Moto GP. Szóste z rzędu zwycięstwo Marca Marqueza

Marc Marquez jest nie do zatrzymania! 21-letni Hiszpan wygrał szóste z sześciu tegorocznych zawodów Moto GP. Tym razem motocyklowy mistrz świata zwyciężył na włoskim torze Mugello po pasjonującym finiszu.

Marquez wygrywał w tym roku już w Katarze, USA, Argentynie, Hiszpanii i Francji, a teraz dołożył do tej listy Włochy. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo. Przez cały wyścig walczył o triumf ze swoim rodakiem Jorge Lorenzo i jeszcze na okrążenie przed końcem był drugi. Wyprzedzony Lorenzo bił się z Marquezem do ostatnich metrów, ale nie dał rady. Dzięki temu mistrz świata ma po sześciu zawodach komplet 150 punktów.

Trzecie miejsce na swoim rodzinnym torze zajął Valentino Rossi, który z 97 punktami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci jest inny Hiszpan Dani Pedrosa (96 pkt), a Lorenzo z 65 punktami plasuje się na czwartej pozycji.

Kolejne zawody za dwa tygodnie - w Katalonii.