Rajd Azorów. Kajetanowicz i Baran wygrali kolejny odcinek specjalny

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz (Fot. Marcin Snopkowski)

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran (LOTOS Rally Team) wygrali ostatni z sobotnich odcinków specjalnych drugiego etapu Rajdu Azorów. Po pierwszej sobotniej pętli jedyna polska załoga startująca na Azorach zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji drugiego etapu.
Kajetanowicz i Baran na zdradliwej i miejscami bardzo śliskiej szutrowej nawierzchni rozpoczęli sobotnią rywalizację od odcinka Graminhais, na którym jadąc pierwsze kilometry we mgle, wykręcili trzeci czas w całej stawce 5. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Na środkowym odcinku w pętli, który kibice na całym świecie mogli śledzić na żywo w Eurosporcie, uzyskali czwarty czas, wyprzedzając aż o 10 sekund trzeciego w klasyfikacji generalnej rajdu Wasilija Griazina.

Polacy zakończyli zmagania podczas pierwszej sobotniej pętli zwycięstwem na widowiskowej próbie Grupo Marques. Kajetanowicz startując w parze z liderem rajdu Bernardo Sousą, na odcinku liczącym niespełna 4 kilometry, na oczach tysięcy zgromadzonych tam kibiców, pokonał lokalnego asa o prawie 4 sekundy. Tym samym mistrz Polski powtórzył swój sukces z czwartku, kiedy również w wyścigu równoległym był najszybszy z całej stawki.

Po pierwszej sobotniej pętli polska załoga zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji drugiego etapu. - Super, że możemy znowu wgryzać się w azorskie szutry oraz nawijać na koła Fiesty kolejne kilometry. One bezpośrednio przekładają się na doświadczenie, a o to nam chodzi: żeby zebrać go jak najwięcej i wywieźć z Azorów jedynie taki "nadbagaż", no może jeszcze jakieś pamiątki dla znajomych - powiedział Kajetanowicz.

Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl.

Zobacz także
  • Kajetan Kajetanowicz Rajdowe ME. Kajetanowicz i Baran powrócą na trasę drugiego etapu Rajdu Azorów
  • Najpiękniejsze kobiety w motosporcie [ZDJĘCIA]
  • Kajetan Kajetanowicz Rajd Azorów. Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne i zajmują 2. miejsce po 1 pętli

Sport.pl na wideo