WRC. Kubica pojedzie w Polsce. To będzie historyczny rajd

Robert Kubica zdobył swoje pierwsze punkty w sezonie WRC. Zajął szóste miejsce w Rajdzie Argentyny. A już za niespełna dwa miesiące pojedzie w Polsce. To będzie największe tegoroczne wydarzenie w sportach motorowych w naszym kraju - 7. eliminacja Mistrzostw Świata (26-29 czerwca).

Rajd zostanie rozegrany w Polsce i na Litwie - będzie pierwszą w historii eliminacją cyklu WRC, która obejmie dwa państwa o różnych strefach czasowych. Do bazy, która znajduje się w mazurskim kurorcie w Mikołajkach, zjadą najlepsi kierowcy na świecie, w tym oczywiście Kubica. Zawodnicy już teraz intensywnie testują, przygotowując się do udziału w imprezie.

Jak spisze się Kubica? W weekend pokazał, że stać go na bardzo dobry wynik. Wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (ford fiesta WRC) zajął szóste miejsce w wyjątkowo trudnym Rajdzie Argentyny, piątej rundzie mistrzostw świata. Polak (strata do zwycięzcy Jari-Mattiego Latvali 10.08) zdobył pierwsze osiem punktów w klasyfikacji mistrzostw świata.