GP Hiszpanii. Czwarte z rzędu zwycięstwo Hamiltona

Po fenomenalnej walce z Nico Rosbergiem Lewis Hamilton wygrał czwarty wyścig z rzędu i został liderem klasyfikacji generalnej. Za dwoma mercedesami uplasowały się red bulle - trzeci był Daniel Ricciardo, czwarty Sebastian Vettel.
:
-

Mercedesy nadal mają gigantyczną przewagę nad resztą stawki. Rosberg i Hamilton jeżdżą w innej lidze - w niedzielę mieli ponad sekundę przewagi na okrążeniu nad walczącymi o trzecie miejsce kierowcami. Na ostatnim okrążeniu Niemiec i Brytyjczyk zdublowali jadącego na siódmej pozycji Raikkonena.

Hamilton prowadził od startu do mety, ale tym razem, by wygrać czwarty wyścig z rzędu, musiał się sporo napracować. Szansą Niemca była taktyka - kończył wyścig na pośredniej, szybszej mieszance, gdy jego rywal musiał sobie radzić na twardych oponach. Walka trwała do ostatniej prostej - Rosberg siedział na ogonie rywala z teamu, próbował go objeżdżać, ale ten świetnie się bronił. To czwarte zwycięstwo Hamiltona z rzędu, które pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Warto odnotować także czwarty z rzędu dublet niemieckiej stajni.

Świetny wyścig Vettela

Tuż za mercedesami uplasowały się dwa red bulle. Ricciardo stracił na stracie trzecie miejsce na rzecz Bottasa, ale w trakcie wyścigu je odzyskał i stanął w Hiszpanii na podium. Imponujący wyścig pojechał Sebastian Vettel, który przez zmianę skrzyni biegów został cofnięty na starcie na 15. miejsce. Niemiec dzięki świetnej jeździe i taktyce w końcówce wyprzedził obu kierowców Ferrari, a na trzy kółka przed końcem minął także Bottasa. To czterokrotny mistrz świata wykręcił najlepszy czas okrążenia. Nie zmienia to faktu, że traci do prowadzącego Hamiltona już 55 punktów.

Fernando Alonso dopingowany przez katalońską publiczność długo nie mógł wyprzedzić Kimiego Raikkonena. Ostatecznie Hiszpan dojechał do mety na szóstym miejscu, przed rywalem z teamu. "Byki" i Ferrari uprzedził Valtteri Bottas z Martini Williams Racing, który kolejny raz udowadnia, że ma wielkie możliwości. Jego kolega z teamu - Felipe Massa, nie zdobył w niedzielę nawet punkcika (13. miejsce).

Po świetnym początku sezonu nadal nie może odnaleźć się McLaren. Button na torze Catalunya był 11., Mangussen uplasował się oczko niżej. Kolejny raz lepiej od stajni z Woking spisał się Force India - Perez skończył ściganie na dziewiątym miejscu, Hulkenberg był dziesiąty.

W klasyfikacji generalnej pewnie prowadzi Hamilton (100 punktów), przed Rosbergiem (97), Alonso (49), Vettelem (45) i Ricciardo (39). Kolejny wyścig o GP Monaco 25 maja. Relacja na żywo w Sport.pl