Moto GP. Marquez najlepszy w GP USA w MotoGP

Marc Marquez (Honda) wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix USA na legendarnym torze w Laguna Seca, gdzie rywalizacja toczyła się tylko w klasie MotoGP. Hiszpan umocnił się na prowadzeniu w motocyklowych mistrzostwach świata po dziewięciu z 18 eliminacji.

Marquez, debiutant w tej klasie, wyprzedził o 2,298 s Niemca Stefana Bradla (Honda), dla którego było to pierwsze podium w karierze oraz o 4,498 s słynnego Włocha Valentino Rossiego (Yamaha). Piąte miejsce zajął największy pechowiec tego sezonu Jorge Lorenzo.

Obecny mistrz świata kilkanaście dni temu przez makabrycznie wyglądający upadek nie ukończył wyścigu w Assen. Po złamaniu obojczyka motocyklista poddał się operacji wszczepienia tytanowych płytek. Na tor wrócił w zeszły weekend, podczas GP Niemiec. Tam też wypadł z toru i wylądował na kontuzjowanym obojczyku.

Jego los podzielił były lider klasyfikacji - Dani Pedrosa. Podobnie jak Lorenzo w Niemczech doznał urazu obojczyka. Hiszpan w GP USA zajął szóste miejsce. W klasyfikacji MŚ kierowca Hondy traci już 16 punktów do Marqueza. Lorenzo jest trzeci ze stratą 26 "oczek".