Sport.pl

Euro 2012. Jacek Czachor: W kadrze trio z Dortmundu nie gra jak w Borussii

mk, PAP
06.06.2012 10:38
A A A
Jacek Czachor na Rajdzie Dakar

Jacek Czachor na Rajdzie Dakar (Fot. JACKY NAEGELEN REUTERS)

- Widać, że w tej ekipie drzemie wielki potencjał. Potrzeba jednak pełnej mobilizacji i takiej gry, jaką prezentuje w Bundeslidze eksportowa trójka z Dortmundu. Tam grali przez cały sezon wyśmienicie, w kadrze już nie jest tak dobrze - ocenia szanse reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy największy fan futbolu wśród motocyklistów Jacek Czachor.
- Wielkie emocje i nadzieje były cztery lata temu przed turniejem w Austrii i w Szwajcarii. Jak to się skończyło, wszyscy pamiętamy. Dlatego teraz podchodzę do startu naszego zespołu z umiarkowanym optymizmem, ale i z wiarą, że wyjdziemy z grupy - powiedział Jacek Czachor, który wszystkie mecze grupowe Polaków chce oglądać w domu przed telewizorem.

- Nie starałem się o bilety, gdyż uważam, że na meczach reprezentacji nie ma atmosfery wielkiego, sportowego święta. A czasami, gdy dochodzi do konfrontacji kibiców zwaśnionych zespołów ligowych, lepiej być z dala od trybun - dodał motocyklista.

Zdaniem kapitana Orlen Teamu najważniejszy dla Polski będzie pierwszy mecz z Grecją.

- Aby marzyć o wyjściu z grupy, to spotkanie trzeba koniecznie wygrać. Tylko wtedy mobilizacja w drużynie zostanie wzmocniona, a dobra obecnie atmosfera, jeszcze bardziej się poprawi. Nie liczę jednak w tym meczu na wielki festiwal strzelecki w wydaniu biało-czerwonych, którzy, co przykre, są często na bakier ze skutecznością. Niech wygrają 1:0, to w zupełności wystarczy - uważa.

Według niego, polski zespół stanowi wielką niewiadomą, a do tego uważa go za... nijaki. - W meczach towarzyskich grą nie zachwycił - zaznaczył.

- Widać jest jednak, że w tej ekipie drzemie wielki potencjał, który mam nadzieję zostanie optymalnie wykorzystany w fazie grupowej. Potrzeba jednak pełnej mobilizacji i takiej gry, jaką prezentuje w Bundeslidze eksportowa trójka z Dortmundu. Tam grali przez cały sezon wyśmienicie, w kadrze już nie jest tak dobrze - przyznał Czachor.

Na pytanie o faworyta mistrzostw Czachor odpowiedział krótko: - Stawiam na Holandię, Hiszpania, moim zdaniem, tytułu nie obroni.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także

Podziel się

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX