Sport.pl

Rajd Dakar. Małysz chciał pomóc Hołowczycowi

rmf24.pl, tg
12.01.2012 , aktualizacja: 12.01.2012 11:44
A A A Drukuj
11.01.2012, godzina 21:00
LP: Zawodnik: Kraj: Wynik (h.m:s) :
1. Peterhansel 28:41:12
2. Roma strata 19:05
3. Gordon 19:51
Porsche Cayenne w barwach RMF Caroline Team, którym prawdopodobnie pojedzie w Dakarze Adam Małysz www.carolineteam.pl Porsche Cayenne w barwach RMF Caroline Team, którym prawdopodobnie pojedzie w Dakarze Adam Małysz
Kłopoty z samochodem na 10. etapie wykluczyły Krzysztofa Hołowczyca z walki o czołowe lokaty w rywalizacji Rajdu Dakar. Na trasie z Iquique do Arici pomoc oferował mu nawet Adam Małysz, ale Hołowczyc z niej nie skorzystał.
Adam  Małysz w Rajdzie Hungarian Baja
Fot . Marek Podmok?y / Agencja gazeta
Adam Małysz w Rajdzie Hungarian Baja
Krzysztof Hołowczyc po nieudanym 10. etapie Rajdu Dakar
facebook.com/ORLEN Team
Krzysztof Hołowczyc po nieudanym 10. etapie Rajdu Dakar
10. etap Rajdu Dakar był niezwykle pechowy dla polskiego kierowcy ORLEN Teamu. Przez serię awarii spadł na trzynastą pozycję w klasyfikacji generalnej i nie ma już żadnych szans na odrobienie prawie sześciogodzinnej straty do lidera.

Hołowczyc oprócz problemów z układem kierowniczym, na 150 kilometrze przed metą, zakopał się. Z opresji próbował wyciągnąć go Adam Małysz, który mijał go na trasie w feralnym momencie, a wcześniej sam miał podobne problemy.

- Jechaliśmy spokojnie i równo, mijając po drodze wiele zakopanych samochodów. Widzieliśmy nawet Krzysztofa Hołowczyca . Chcieliśmy mu pomóc, ale stwierdził, że i tak go nie damy rady go pociągnąć - mówił Małysz w rozmowie z Radiem RMF.

W czwartek rajd po raz pierwszy w historii wjedzie do Peru. Hołowczyc pojedzie, jeśli naprawi swój samochód.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (14)

  • bartek_sportpl

    Oceniono 4 razy 4

    Spamerzy - won - będziecie wyrzucani. Chamstwo też - szanujmy się, do diabła! [Bartek]

  • hlynurbjorn

    0

    @bartek_sportpl
    Byle na stałe - ban na ip. Tyle, że na zmiennym to na długu nie wystarczy...

  • konkretniekarol

    0

    "Porsche Cayenne w barwach RMF Caroline Team, którym prawdopodobnie pojedzie w Dakarze Adam Małysz"

    Adekwatne zdjęcie podstawą każdego dobrego artykułu :)

  • Gość: RET

    0

    @sufjan
    To nieprawda. Ari Vatanen (rajdowy mistrz świata z 1981) wygrywał Dakar w latach 1987 i 1989-1991, a w WRC ścigał się regularnie do 1998, do końca odnotowując znaczące wyniki. Juha Kankkunen wygrał Dakar w 1988, w "przerwie" pomiędzy tytułami rajdowego mistrza swiata (1986, 1987, 1991, 1993), a w WRC regularnie występował do 2002. Nasser Al-Attiyah przeplata występy w Dakarze (zwycięstwo w 2011) ze startami w WRC i PWRC (mistrz w 2006). Jest też duża grupa kierowców (chyba coraz większa), którzy od początku swojej kariery poświęcają się startom w rajdach terenowych, której ukoronowaniem jest Dakar. Oczywiście, są kierowcy (wśród nich tak wielcy jak Carlos Sainz, dwukrotny mistrz WRC i mistrz Dakaru z 2010 r.), którzy dopiero po zakończeniu kariery np. w WRC zajęli się rajdami terenowymi, a w tym i Dakarem, pewnie dlatego, że w rajdzie Dakar (i w ogóle w terenowych) nie zarabia się takich pieniędzy, jak w WRC, czy Formule 1, oraz, że nie jest to aż taki całoroczny cyrk, pochłaniający 100% czasu, jak np. WRC. Ale to nie zmniejsza stopnia trudności, ani prestiżu Dakaru.

  • vranix

    0

    @sufjan
    Uwielbiam to - wg ciebie pewnie rajd po Pustyni Błędowskiej byłyby mniej niszowy?

  • sufjan

    Oceniono 2 razy -2

    Dakar to niestety impreza niszowa. Jadą tam albo emeryci albo debiutanci. Nawet gdyby nikt z naszych nie dojechał to nie ma się czym przejmować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX