Londyn 2012. Kajakarstwo. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja z brązowym medalem! Tuż przed Chinkami

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja po dramatycznym finiszu zajęły trzecie miejsce w finale kajakarek K2 500 m igrzysk olimpijskich w Londynie! Polki minimalnie wyprzedziły Chinki. Wygrały Niemki przed Węgierkami.

Polki po trzecim miejscu w półfinale płynęły na siódmym torze. Zaczęły bardzo mocno, po 250 metrach były trzecie ze stratą ze 0,2 sek do liderujących Węgierek, przed nimi były jeszcze Niemki. W drugiej połowie dystansu polskie kajakarki mogły stracić medalową pozycję. Coraz bliżej nich był kajak Chinek You Zhou i Yanan Wu. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wspaniale odparły atak rywalek i zdobyły brąz. Polki przypłynęły na metę z czasem 1:44,00, były szybsze od Azjatek o 0,136 sekundy. Niemki Franziska Weber i Tina Dietze zdobyły złoty medal (czas 1:42.213), a Węgierki Katalin Kovacs i Natasa Douchev-Janics srebrny (1:43.278).

To dziewiąty medal dla Polski na igrzyskach w Londynie.

Polskie kajakarstwo nadal czeka na złoty medal na igrzyskach olimpijskich. W Londynie szansę na podium mają jeszcze mistrz świata Piotr Siemionowski i wicemistrzyni świata Marta Walczykiewicz. W eliminacjach płyną w piątek, finały w sobotę.