Londyn 2012. Siatkówka plażowa. Pewne zwycięstwo Polaków

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek pokonali parę z Republiki Południowej Afryki i wyszli z grupy olimpijskiego turnieju siatkówki plażowej.

Profil Sport.pl na Facebooku - 78 tysięcy fanów. Plus jeden?

Rywale Polaków, Freedom Chiya i Grant Goldschmidt, są 95. parą rankingu światowego, ale w pierwszym secie udało im się mocno postraszyć polskich siatkarzy, którzy w końcówce stracili 5-punktowe prowadzenie i musieli stoczyć trudną walkę o zwycięstwo.

W drugim secie Afrykańczycy długo utrzymywali jednopunktową przewagę, ale z czasem Polacy zdołali wyjść na prowadzenie i odskoczyć, tym razem do końca zachowując dużą różnicę punktową. Drugiego seta Prudel i Fijałek wygrali w stosunku 21-13.

W tej chwili Polacy zajmują pierwsze miejsce w grupie, ale na ostateczną klasyfikację muszą poczekać do zakończenia meczu Amerykanów z Łotyszami (start o godz. 17:30).