Londyn 2012. Lekkoatletyka. Wojciechowski odpadł w eliminacjach, Michalski w finale

Paweł Wojciechowski nie awansował do olimpijskiego finału skoku o tyczce. Mistrz świata z Deagu nie zdołał pokonać wysokości 5.35. Do walki o medal stanie za to Łukasz Michalski, który przeskoczył wysokość 5.60.

KONKURS! Pokaż swoją radość zwycięstwa i wygraj 7 tys. złotych!

Wojciechowski zaczął konkurs od wysokości 5.35 - nie zdołał wykorzystać żadnej z trzech prób. Za pierwszym razem Polak zatrzymał się przed skokiem, dwie kolejne to strącone tyczki. Tym samym mistrz świata pożegnał się z finałem konkursu olimpijskiego.

Do finału zakwalifikował się za to Łukasz Michalski, który pokonał wysokość 5.60. Do finału awansowało 14 najlepszych zawodników. Podczas kwalifikacji najwyżej skakali Raphael Holzdeppe z Niemiec i Renaud Lavillenie z Francji. Obaj pokonali wysokość 5.65.

Problemy Wojciechowskiego

Na początku sezonu mistrz świata złamał kość jarzmową i musiał przejść operację. Gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, 7 czerwca w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego. Musiał przerwać treningi i bardzo powoli w nie wchodził. Głównie te problemy sprawiły, że nie zdołał w wyznaczonym przez PZLA terminie (1 maja - 8 lipca). Ostatecznie został jednak włączony przez związek do kadry olimpijskiej.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?