Kacper Ziemiński po regatach Skandia Sail for Gold: Wynik regat mogę zaliczyć do przyzwoitego

Kacper Ziemiński zajął 17 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Laser w regatach przedolimpijskich Skandia Sail for Gold. Wyścigi zostały rozegrane między 4 a 9 czerwca w angielskim Weymouth. - Wynik regat mogę zaliczyć do przyzwoitego - podsumowuje Ziemiński.

Regaty o Puchar Świata "Sail for Gold" zakończyły się. Był to ostatni sprawdzian przed samymi Igrzyskami. Weymouth zaskoczyło nas typową angielską pogodą, słońce przewijało się z deszczem regularnie. Warunki wietrzne również popadały ze skrajności w skrajność.

Pierwszego dnia regat rozegrano dla klasy Laser tylko jeden wyścig z powodu słabego wiatru Lecz podczas następnych dni nie mogliśmy narzekać na brak wiatru. Ścigaliśmy się na typowo morskim, zafalowanym i wietrznym akwenie. Ostatniego dnia finałów nie rozegrano żadnego wyścigu dla wszystkich klas z powodu zbyt silnego wiatru, który osiągał siłę do 55 węzłów Ciężko się chodziło po chodniku!

Wynik regat mogę zaliczyć do przyzwoitego, ponieważ ukończyłem Puchar Świata na 17 miejscu. W regatach nikogo nie brakowało, z tych którzy będą reprezentować swój kraj na IO. Ściganie było bardzo trudne, ponieważ czasami deszcz był tak bardzo intensywny, że nie było widać znaków, o czym sam się przekonałem, kiedy płynąłem na 4 miejscu i na ostatnim kółku cała czołówka wraz ze mną przehalsowała się o 400 metrów za daleko!! Co spowodowało, że ukończyłem ten wyścig na 14 miejscu. Byłby to dla mnie bardzo udany dzień, ponieważ w następnych wyścigach uplasowałem się na 4 i 3 miejscu, ale trudno musiałem się zadowolić tym co miałem. :)

Od jutra zaczynamy dalszą część treningów. Czasu do Igrzysk coraz mniej więc trzeba ten okres wykorzystać jak najbardziej. Mam tylko nadzieję, że pogoda bardziej mi dopiszę i zza chmur wyjdzie słońce.