Londyn 2012. Kolejny dzień bez polskiego medalu

Najbliżej zdobycia drugiego medalu dla Polski był w środę Mateusz Polaczyk, który zajął czwarte miejsce w finale kajakarskiego slalomu K1. W pierwszej rundzie turnieju szpadzistów odpadł Radosław Zawrotniak, przed igrzyskami zapowiadający walkę o medale. Nie powiodło się także naszym badmintonistom oraz tenisistom. Pocieszeniem może być dobra postawa Mariusza Prudela i Grzegorza Fijałka, którzy awansowali do 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych.

Serwis olimpijski także w komórce - sprawdź wyniki dnia na m.sport.pl

Szósty dzień igrzysk rozpoczęli nasi "Dominatorzy" - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski zajęli trzecie miejsce w półfinale B wioślarskich czwórek podwójnych i w piątek 3 sierpnia powalczą o medal Igrzysk Olimpijskich z osadami z Chorwacji, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Estonii.

Szpadzista Radosław Zawrotniak mówił przed igrzyskami, że jedzie po medal, że się nie boi, że jest pewny swego. Jego przygoda z kolejnymi igrzyskami trwała jednak w środę w hali ExCel tylko dziewięć minut. W I rundzie 15:9 pokonał go Senegalczyk Alexandr Bouzaid. Balon napompowany przez Zawrotniaka pękł z dość dużym hukiem.

W ostatnim meczu fazy grupowej Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek pokonali parę z Republiki Południowej Afryki i awansowali do 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych.

Trzeci wyścig klasy RS:X nie był szczęśliwy dla Zofii Noceti-Klepackiej . Reprezentantka Polski zajęła 12. miejsce. W kolejnym starcie windsurferka udowodniła, że poprzedni start był wypadkiem przy pracy i przypłynęła jako trzecia. W klasyfikacji generalnej Polka spadła na 4. pozycję. Wciąż dobrze idzie także innym naszym żeglarzom - Kusznierewicz z Życkim zajmują obecnie 5. miejsce (po sześciu wyścigach). Miarczyński jest wiceliderem.

Największe emocje polscy kibice przeżywali w ćwierćfinale turnieju badmintonistów. Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak w decydującym secie mieli lotkę meczową, nie zdołali jednak awansować do półfinału. Nasz mikst przegrał w trzech setach z chińską parą Chen Xu/Jin Ma i żegna się z turniejem.

Wciąż nie idzie nam w szermierce - w środę Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) przegrała z Greczynką Vassiliki Vougiouką 7:15 w 1/8 finału i odpadła z turnieju indywidualnego szablistek.

Najbliżej powiększenia polskiej kolekcji medalowej był Mateusz Polaczek. Naszemu kajakarzowi zabrakło do podium finału slalomu K1. Polak zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Włoch Daniele Molmenti.

W turnieju olimpijskim w Londynie nie ma już polskich tenisistów. Jako ostatni odpadli w mikście Agnieszka Radwańska i Marcin Matkowski, którzy ulegli 3:6, 3:6 australijskiej parze Samantha Stosur, Leyton Hewitt .

Rekordy

W środę najbardziej utytułowanym brytyjskim olimpijczykiem został Bradley Wiggins. Tegoroczny triumfator Tour de France wygrał czasówkę i wywalczył siódmy medal olimpijski w karierze. Srebro zdobył Niemiec Tony Martin, brąz Brytyjczyk Chris Froome. To był dobry dzień dla gospodarzy igrzysk - wcześniej pierwszy złoty medal dla wyspiarzy wywalczyła wioślarska dwójka.

Wieczorem Daniel Gyurta z rekordowym czasem wygrał finał 200 metrów stylem klasycznym. Węgier pobił dotychczasowy rekord o 0,03 sekundy.

Rekord świata pobiła także Amerykańska pływaczka Rebecca Soni, która na 200 m st. klasycznym, uzyskała w półfinale igrzysk w Londynie wynik 2.20 00. Poprzedni rekord, gorszy o 0,12 s, należał od trzech lat do Kanadyjki Annamay Pierse.

Nowym rekordem świata może się także poszczycić Xiaojun Lu , który w rwaniu (kat. 77 kg) osiągnał 175 kg.

Jesteśmy także na NK. Śledź igrzyska ze Sport.pl!