Sport.pl

Andrzej Duda na konferencji o dopingu. "Walka z tym zjawiskiem to walka ze złodziejstwem"

- Doping sprawia, że sportowcy nie otrzymują medalu tam, gdzie powinni, czyli na stadionie, wśród kibiców - powiedział Andrzej Duda podczas inauguracji piątej Światowej Konferencji Antydopingowej zorganizowanej w Katowicach. Jednym z punktów tego wydarzenia będzie wybór Witolda Bańki na stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Podczas niedawnej gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Anita Włodarczyk odebrała zaległy złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Wówczas najcenniejszy krążek wywalczyła Tatiana Łysenko, jednak w 2016 roku Rosjance udowodniono stosowanie niedozwolonego środka - turinabolu. 

Andrzej Duda o dopingu w sporcie: "Walka z tym zjawiskiem to walka ze złodziejstwem"

Do spóźnionego uhonorowania Włodarczyk złotym medalem IO odniósł się podczas inauguracji 5. Światowej Konferencji Antydopingowej Prezydent RP Andrzej Duda: "Niedawno mogłem spojrzeć w twarz Anity Włodarczyk, która odbierała medal zdobyty przez nią na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a wtedy nie dostała go z powodu dopingowego oszustwa. Doping jest przyczyną tego, że sportowcy nie otrzymują medalu tam, gdzie powinni, czyli na stadionie, wśród kibiców. Są pozbawieni możliwości, by spojrzeć na flagę swojego kraju i wysłuchać hymnu [...]. Walka z dopingiem jest jak walka ze złodziejstwem - doping jest w istocie formą kradzieży sportowego wyniku, sukcesu" - powiedział prezydent. 

Andrzej Duda zwrócił się też bezpośrednio do uczestników Światowej Konferencji Antydopingowej, której miastem-gospodarzem są Katowice: "Mam nadzieję, że dzięki państwa pracy młodzi ludzie nie będą sięgali po doping, tylko będą kierować się uczciwością i rzetelnością, by z podniesionym czołem osiągać wyniki w sporcie. I nigdy nie będą musieli się wstydzić" - stwierdził Andrzej Duda.

Podczas konferencji delegaci potwierdzą wybór Witolda Bańki na stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), utworzonej w 1999 r. z inicjatywy MKOl-u. Były minister sportu i turystyki będzie sprawował tę funkcję od stycznia 2020 r., a jego kadencja potrwa 6 lat. 

Więcej o:
Komentarze (28)
Andrzej Duda na konferencji o dopingu. "Walka z tym zjawiskiem to walka ze złodziejstwem"
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 3 razy 3

  Dajcie filmik jak Duda rozpływa się nad walorami o cudownością Pancernego Mariana.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo się cieszę, że p.o. Prezydenta Andrzej Duda ma tak mało problemów w kraju, że musi się zajmować problemem dopingu wśród sportowców.

 • czechy11

  Oceniono 3 razy 3

  Narciarz niech zajmie się posadami otrzymywanymi od PiSuorow przez osoby krore nie powinny bo powinni otrzymywache kompetentni Polacy ale nie dostają bo Duda i spółka ich okrada z Rych posad.

 • jos77

  Oceniono 5 razy 3

  ostoja uczciwości się odezwała. Tańczący z długopisami.

 • ona_ona_80

  Oceniono 3 razy 3

  "Doping jest przyczyną tego, że sportowcy nie otrzymują medalu tam, gdzie powinni, czyli na stadionie, wśród kibiców" powala mnie logika tej wypowiedzi. Muszę ją głębiej przeanalizować, bo mi zwoje mózgowe wysadziło

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 3

  "Walka z tym zjawiskiem to walka ze złodziejstwem" - a łamanie konstytucji, to PRZESTĘPSTWO, Adrianie!

 • 500nakrowe

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedy czytam, że Adrian coś "postanowił" albo że powiedział coś ostro, zdecydowanie"to mi się zajazdy robią że śmiechu. Ostry Budyń? 😀Pacynka "postanowiła? 😁 Przecież on nawet terminu wyjazdu na narty, nie może ustalić bez konsultacji z Nowogrodzką! 😁

 • jerz1444

  Oceniono 5 razy 3

  Czy on się naćpał i nie bardzo wie co się dzieje w Polsce ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX