Sport.pl

Kolejny medal sztafety! Sukcesy polskich lekkoatletów podczas Igrzysk Wojskowych w Wuhan!

Polska sztafeta 4x400 m zdobyła złoto podczas Światowych Sportowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan. Złoto zdobył także Wojciech Nowicki, który był najlepszy w rzucie młotem.

Znakomicie dla reprezentantów Polski rozpoczęła się sobota podczas Światowych Sportowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan. Złoty medal zdobyły polskie biegaczki w sztafecie 4x400 m, które nie dały szans rywalkom, bijąc przy okazji rekord IW. Biało-czerwone w składzie: Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zakończyły bieg z czasem 3:27.84. Drugie miejsce zajęły Rosjanki, a trzecie były Ukrainki.

 1. Polska - 3:27.84
 2. Rosja - 3:28.09
 3. Ukraina - 3:33.68

Wojciech Nowicki również ze złotem

Złoty medal w sobotę wywalczył także Wojciech Nowicki, który wygrał rywalizację w rzucie młotem. Polak prowadzenie objął już po pierwszej próbie, w której uzyskał 75,36 m. Na początku zaledwie 10 cm tracił do niego Jewgenij Korotowski, ale Rosjanin później spalił cztery próby, podczas gdy Polak stopniowo powiększał przewagę, ostatecznie kończąc rywalizację z wynikiem 77,38 m.

 1. Wojciech Nowicki - 77,38 m
 2. Jewgenij Korotwski - 76,88
 3. Denis Łukjanow - 72,44
Więcej o:
Komentarze (3)
Kolejny medal sztafety! Sukcesy polskich lekkoatletów podczas Igrzysk Wojskowych w Wuhan!
Zaloguj się
 • marek_p1846

  Oceniono 2 razy 2

  Pamiętam jak po "przełomie" śmiano się z tego, że czołowi sportowcy 'byli zatrudniani" w fabrykach, kopalniach, byli milicjantami albo esbekami. Dziś śmieszy to, ze czołowi polscy sportowcy są "żołnierkami", "żołnierzami" albo chociaż strażakami, którzy biegają z pożaru na zawody. Czy nie śmieszy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX