Trzeci rekord świata na MŚ w Dosze! Polska utrzymała wysokie miejsce. [PODSUMOWANIE DNIA I KLASYFIKACJA MEDALOWA

Marcin Lewandowski pewnie zakwalifikował się do niedzielnego finału biegu na 1500 metrów. W piątek zobaczyliśmy też trzeci na tych mistrzostwach rekord świata, a Polska utrzymała wysokie miejsce w klasyfikacji medalowej!

400 metrów przez płotki kobiet - finał

W finale 400 m przez płotki na lekkoatletycznych mistrzostwach świata Doha 2019 oglądaliśmy trzeci na tych mistrzostwach rekord świata! Pobiła go Amerykanka Dalilah Muhammad, która pokonała McLaughlin. Obie zawodniczki tak się nakręcały w czasie rywalizacji, że ta pierwsza osiągnęła 52,16 sekundy. Srebrna medalistka była gorsza tylko o 0,07 sekundy. Z brązowego medalu mogła się cieszyć Jamajka Rushell Clayton - 53,74.

Bieg na 1500 metrów - półfinał

W piątek Polacy nie mieli dużo pracy na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. Już w pierwszej wieczornej konkurencji oglądaliśmy jednak Marcina Lewandowskiego. Polak we wspaniałym stylu wygrał drugi półfinałowy bieg na 1500 metrów na mistrzostwach świata w katarskiej Dosze.

Skok wzwyż - finał

Cały Katar czekał jednak na finał skoku wzwyż, bo katarski sport może się poszczycić w sumie zaledwie pięcioma medalami olimpijskimi, a dwa z nich zdobył Mutaz. W tym jedyne srebro. W piątek Mutaz Barshim obronił złoty medal i nie dał rywalom żadnych szans skokiem na 2,37 m. Niestety... nie obyło się bez wielkiej wpadki. Zawodnik wyszedł po swój krążek przy całkowicie pustym stadionie. Jeszcze w trakcie rozgrywania innych wieczornych konkurencji ósmego dnia mistrzostw psuł się system nagłośnienia na stadionie Chalifa. W efekcie spiker zawodów nie miał jak zatrzymać na obiekcie kibiców. A ci wyszli, widocznie nieświadomi, że Mutaz ma odbierać medal. Dekorację więc przełożono

Rzut dyskiem kobiet - finał

Dwie Kubanki Yaime Perez i Denia Caballero stworzyły świetne widowisko na mistrzostwach świata. Najlepsza okazała się Perez (69.17 m), druga była Caballero. Trzecie miejsce zajęła Chorwatka Sandra Pertković.

400 m mężczyzn - FINAŁ

W biegu na 400 metrów oglądaliśmy popis Bahamczyka Stevena Gardinera. Reprezentant Bahamów na ostatniej prostej popisał się kapitalnym finiszem i nie dał szans swoim rywalom. Drugie miejsce zajął Ekwadorczyk Jose Zambrano. Trzeci był Amerykanin Fred Kerley.

3000 m z przeszkodami mężczyzn -  FINAŁ

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami najlepszy okazał się Kenijczk Conseslus Kipruto, który wygrał z czasem 8.01.35. Drugi był Lamecha  Girma z Etiopii, trzeci zaś Soufiane el Bakkali z Maroko.

Do wręczenie zostały jeszcze medale z chodu na 20 km mężczyzn. Konkurencja skończy się po godzinie 24.

Klasyfikacja medalowa:

Tak wygląda czołówka klasyfikacji medalowej MŚ w Katarze po 8 dniu:

• 1. USA 21 medali (9 złotych - 9 srebrnych - 3 brązowe)