Sport.pl

Zawodnik wygrał złoto mistrzostw świata, ale go nie dostał! Zamieszanie z dekoracją

Plan był taki: Mutaz Essa Barshim wygrywa skok wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze i zaraz po finale, przy pełnym stadionie, odbiera złoty medal. Największa gwiazda katarskiego sportu nie zawiodła, publika też dopisała jak nigdy, ale zawodnik wyszedł po swój krążek przy całkowicie pustym stadionie. Chyba dobrze, że w takich okolicznościach go nie dostał. Dekorację przełożono na sobotę.

Mutaz skakał wysoko, osiągając 2,37 m pokonał wszystkich. Przebiegł kilka rund honorowych, na płycie stadionu odebrał gratulacje od ważnych Katarczyków, którzy wcześniej kibicowali mu z trybun i wreszcie poszedł się przebrać.

On był gotów odebrać złoto, wysłuchać hymnu. Ale inni zawiedli. Jeszcze w trakcie rozgrywania innych wieczornych konkurencji ósmego dnia mistrzostw psuł się system nagłośnienia na stadionie Chalifa. W efekcie spiker zawodów nie miał jak zatrzymać na obiekcie kibiców. A ci wyszli, widocznie nieświadomi, że Mutaz ma odbierać medal.

Barshim, drugi w konkursie Michaił Akimienko i trzeci Ilja Iwaniuk przyszli po swoje zdobycze i zobaczyli, że nikt nie czeka, by jeszcze raz nagrodzić ich brawami.

Skoczkowie chwilę postali, a z trybuny medialnej trudno było dojrzeć czy weszli na podium i dostali medale, czy jednak ich odesłano.

Na szczęście wobec awarii zdecydowano o przełożeniu dekoracji.

Więcej o:
Komentarze (29)
Zawodnik wygrał złoto mistrzostw świata, ale go nie dostał! Zamieszanie na podium
Zaloguj się
 • 0roman0

  Oceniono 18 razy 12

  Brak słów aby opisać żenadę z Kataru. Ciekawe co jeszcze można kupić za petrodolary? Turniej 4 skoczni? No bo co za problem wybudować krytą skocznię narciarską? Skromne kilkaset milionów dolarów i mamy cztery kryte skocznie.

 • juma07

  Oceniono 20 razy 8

  Co za popelina ...pierwszy lepszy Mitting w PL jest lepiej zorganizowany i ma więcej kibiców niż wielkie bajecznie drogie, brudne i smródne MS w Katarze w Dauha

 • sztucznypolak

  Oceniono 16 razy 8

  Tyle pieniedzy w to wlozyli i gdy wygral ich zawodnik, to Allach ich opuscil :)

 • eend

  Oceniono 13 razy 7

  Taki jest efekt (do przewidzenia) organizacji ważnych imprez sportowych w krajach które nie mają żadnych sportowych tradycji. To samo a raczej jeszcze gorzej będzie w Katarze na MŚ w piłce nożnej. Tam to się dopiero szykuje. A wszystko jest efektem paskudnej olbrzymiej korupcji na szczytach władzy FIFA. Jednego przekrętasa zmienili na innego. Nic się nie zmieniło.

 • szwampuch58

  Oceniono 2 razy 2

  nadwislanskie"Janusze" krytykuja na maxsa,zero kultury,zero wiedzy,zero kasy.....o przepraszam 500+kasy

 • js08836

  Oceniono 4 razy 2

  Słowem, jak w pokojach na godziny. Miliardy w rękach dyletantów, to pewna katastrofa.

 • stahoo1976

  Oceniono 4 razy 2

  Jak dobrze że Grenlandia nie ma petrodolarów bo przy takiej korupcji działaczy następne MŚ byłyby tam.

 • eastsider

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo mi się podobają ci katarscy Saraceni przebrani za ojców Paulinów.
  Ale dokądże oni tak pędzili, że nie zaczekali na dekorację Mistrza ?

 • prawdaprawdaprawda

  0

  "Perfekcyjna organizacja..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX