Polska w czołówce klasyfikacji medalowej MŚ w Katarze

Reprezentacja Polski zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Katarze po siódmym dniu.

Polacy jak do tej pory zdobyli cztery medale - Paweł Fajdek zdobył złoto w rzucie młotem, a w tej samej konkurencji Joanna Fiodorow zdobyła srebro, a Wojciech Nowicki brąz. Na podium znalazł się również Piotr Lisek, który zdobył brązowy medal w skoku o tyczce. Bezkonkurencyjni nadal są Amerykanie, którzy zdobyli łącznie 18 medali, z czego aż osiem złotych. Drudzy są Chińczycy z trzema złotymi medalami, a trzeci Jamajczycy z dwoma najcenniejszymi krążkami.

Tak wygląda klasyfikacja medalowa MŚ w Katarze:

• 1. USA 18 medali (8 złotych - 8 srebrnych - 2 brązowe)
  • 9. Szwecja 2 (1-1-0)

Ex aequo na 10. miejscu znajdują się reprezentacje Australii, Japonii, Holandii, Norwegii i Ugandy, które zdobył po jednym złotym medalu. Łącznie co najmniej jeden krążek na mistrzostwach w Katarze wywalczyły już 33 reprezentacje.