Sport.pl

Węgrzy mają pretensje do Polaków! "Wojciech Nowicki powinien milczeć"

Węgierskie media nie są zadowolone z protestu, po którym przyznano Wojciechowi Nowickiemu brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze. Węgrzy piszą, że Polacy chcieli unieważnić medal ich reprezentanta, a takich spraw nie powinno się załatwiać przy "zielonym stoliku".

Pierwotnie naszego młociarza sklasyfikowano na czwartym miejscu. Ale dzięki nagraniu zrobionym przez wiceprezesa PZLA Marka Fostiaka polska ekipa złożyła protest i dowiodła, że notowany na trzecim miejscu Bence Halasz spalił swój najlepszy rzut. IAAF przyznało zatem dwa brązowe medale. Sport.pl dostał to nagranie.

Cała sytuacja mocno nie spodobała się węgierskim mediom. Sam Halasz tłumaczy się, że... wcale nie wypadł z koła. - Nie czułem nadepnięcia; na powtórkach widać, że nie popełniłem błędu. Materiał wyraźnie pokazuje, że byłem w okręgu. A wewnętrznej krawędzi możesz dotykać, to nie jest zakazane  - mówi młociarz. Powtórki pokazują jednak co innego. 

Węgierskie media zarzucają Polakom oprotestowanie wyniku

Węgrzy dodają, że Nowicki to młociarz wielkiego kalibru, który w środę nie miał swojego dnia i powinien to zaakceptować. - W tym momencie może lepiej milczeć i zaakceptować, że to nie był jego dzień. Taki jest sport, coś podobnego przydarzyło się też innym - czytamy w nemzetisport.hu.

Znany węgierski portal sportowy jest zażenowany całą sytuację. - Decyzja organizatorów pogorszyła sytuację, ponieważ przesłanie dla kibiców nie mogło być gorsze. Jedną z głównych atrakcji lekkoatletyki jest to, że jest to sport mierzalny, dzięki czemu można jasno określić, kto jest zwycięzcą, a kto przegrany. Teraz jednak sytuacja jest taka, że zawodnik rzuca pół metra bliżej, i  ma medal takiego samego koloru.

Więcej o:
Komentarze (58)
Węgrzy mają pretensje do Polaków! "Wojciech Nowicki powinien milczeć"
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 17 razy 17

  Ich zawodnik nie powinien mieć żadnego medalu, więc nie wiem skąd te pretensje.

 • ketjow1978

  Oceniono 13 razy 13

  Nowicki wygrał z Węgrem i spalonych i w nie spalonych. Pretensje Węgrów absurdalne.

 • marrob

  Oceniono 16 razy 12

  O Matko Bosko Częstochowska to już Orban i Węgrzy nas nie lubią :)))) To zostalismy jak ten Himilsbach z jezykiem angielskim. Jak ten ch.....

 • gunston

  Oceniono 18 razy 12

  Niedługo zorganizowane zostanie spotkanie na szczycie: Orban - Kaczyński w celu wyjaśnienia tej sprawy...

 • jos77

  Oceniono 13 razy 11

  Decyzja sędziów jest idiotyczna - tu zupełna zgoda. Ale jest idiotyczna dlatego, że Węgier nie wiadomo z jakiego powodu dostał brąz. Na Węgrzech "dobra zmiana" już zrobiła zupełne spustoszenie w żurnalistyce.

 • koles751

  Oceniono 10 razy 10

  Z tego co mi wiadomo, to zawody sportowe toczą się według ustanowionego wcześniej regulaminu. Działania Polaków mieszczą się w ramach regulaminu. Spalony rzut Węgra i brązowy medal dla niego, raczej nie.
  Czasami więc lepiej milczeć.

 • baska_w5

  Oceniono 10 razy 10

  To nie Nowicki złożył protest, więc pretensje do niego nieuzasadnione. A Węgier wyraźnie nadepnął na okrąg i nie wierzę, że tego nie poczuł.

 • mcguirre

  Oceniono 8 razy 8

  Węgrzy maja racje. Ich reprezentant powinien przyznać się do spalenia rzutu. Jak widać fair play jest mu obce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX