Sport.pl

"To oszustwo! Ukradli mi medal!". Hiszpanie wściekli po biegu na MŚ w Katarze [WIDEO]

Cała Hiszpania czekała na finał biegu na 110 metrów przez płotki. Faworyt Orlando Ortega na 30 metrów przed metą został jednak zahaczony przez Jamajczyka Omara McLeoda, który wpadł w jego tor biegu. Hiszpanie mówią o wielkiej kradzieży, bo Ortega finiszował jako piąty.

Orlando Ortega tradycyjnie wolno zaczął bieg na 110 metrów przez płotki na MŚ w Katarze i przyspieszał z każdym kolejnym płotkiem. Jednak wtedy w tor jego biegu wpadł Jamajczyk Omar McLeod, który potknął się na jednym z płotków i stracił równowagę.

- Orlando biegł nawet po złoto, może po srebro albo brąz... Tego już nigdy się nie dowiemy. Dwa płotki przed końcem McLeod potknął się, wparował na piąty tor i wyrzucił Ortegę, niemającego szans na reakcję, z wyścigu. Wygrał Grant Holloway. Dwa kolejne medale zdobyli Siergiej Szubienkow i Pascal Martinot-Lagarde, którzy szczęśliwie nie biegli obok tykającej bomby zegarowej z Karaibów" - irytuje się hiszpański "AS". 

"To oszustwo! Ukradli mi medal" 

Zwycięzca prestiżowej Diamentowej Ligi z obecnego sezonu po biegu nie krył rozczarowania.- To jest oszustwo. IAAF powinien coś z tym zrobić. Wszyscy widzieli, że zacząłem z tyłu i przesuwałem się do przodu (- to standardowa taktyka płotkarza- przyp. red). To oczywiste, że McLeod wbiegł na mój tor biegu. Jestem w stanie zaakceptować wiele rzeczy, ale nie coś takiego. Ukradli mi medal - stwierdził. Płotkarz dodał również, że to nie pierwszy raz, gdy przesuwa się do przodu i traci szanse przez McLeoda. 

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (19)
  "To oszustwo! Ukradli mi medal!". Hiszpanie wściekli po biegu na MŚ w Katarze [WIDEO]
  Zaloguj się
  • sir.fred

   Oceniono 7 razy 3

   A na czym polegało owo oszustwo?

  • rafikman

   Oceniono 6 razy 0

   "Wszyscy widzieli, że zacząłem z tyłu i przesuwałem się do przodu ( to standardowa taktyka płotkarza )" - no polscy sprinterzy i płotkarze mają podobną taktykę - zaczynają z tyłu i kończą z tyłu.

  • wkoz1

   Oceniono 1 raz -1

   Napisz kolego protest.. cos w stylu decyzji iaaf.. "gdybym wiedzial ze jamajczyk biegnie obol mnie to bym szybciej biegl i bym wygral.." w kuli sie udalo to dlaczego nie w plotkach

  • sztucznypolak

   Oceniono 4 razy -2

   Oszustwo! Spisek! Wypowiadamy wojne!

  • onduma

   Oceniono 6 razy -2

   Kenijczycy, Jamajczycy, Etiopczycy zrobili ze sportu zarabianie kasy. Bardzo im wspolczuje, ze sa biedni ale to niszczy sport

  • pacior4

   Oceniono 8 razy -2

   w zajawce artykulu jest [wideo] = gdzie to wideo? co mnie obchodzi opis z drugiej reki waszego pismaka ktory zdanie nie potrafi poprawnie zbudowac

  • kali23

   Oceniono 8 razy -2

   Facet bełkocze ! Oszustwo ? Chyba w chorym jego mózgu.
   Takich wypadków jest mnóstwo w biegach przez płotki i nie tylko.

  • anonimowy83

   Oceniono 13 razy -3

   W Polsce do takich sytuacji by nie doszło. Wszystko dzięki DOBREJ ZMIANIE
   13 października nie powinno się to zmienić i Pan Ortega będzie startował tyko na zawodach
   w Polsce

   #dobrazmiana

  • lipszczaq

   Oceniono 12 razy -4

   Jak widać Hipszan jest słabym strategiem, jeśli to już któryś raz gdy Jamajczyk zabiega mu drogę. Może następnym razem niech zacznie mocniej, to McLeod nie będzie miał szans mu przeszkodzić.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX