Sport.pl

Skandaliczne warunki, w których muszą mieszkać polscy lekkoatleci. Grzyb i zamurowana szafa

Nasi lekkoatleci pokazali warunki, w jakich mieszkają podczas mistrzostw świata w Katarze. - Jest brudno. A ta cerata lepiej, żeby nie dotknęła naszego ciała, bo możemy być w tym wszystkim, co tam jest - wzdrygnęła się na samą myśl Iga Baumgart-Witan.

Już kilka dni temu informowaliśmy o tym, że polscy lekkoatleci narzekają na warunki, w jakich przyszło im mieszkać podczas mistrzostw świata w Katarze. - To nie jest księżniczkowanie. Na klatce schodowej jest taki grzyb, że strach tamtędy chodzić - opowiadała Anna Sabat. - Do pokoju jeszcze można się przyzwyczaić, ale do łazienki i do jedzenia trudno - mówiła Kamila Lićwinko. Z hotelu Ezdan w Dosze wynieśli się Norwegowie, tłumacząc, że zmusił ich do tego "kloaczny fetor". - Jeśli ktoś oczekuje luksusów, a nie skupia się na starcie, to chyba pomylił mistrzostwa świata z wakacjami - tłumaczył nam Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Zwiazku Lekkiej Atletyki.

Sypnęło medalami dla Polaków na mistrzostwach świata!

Polacy narzekają na warunki. "Strasznie mokro", "Za oknem basen z kupą śmieci"

Polacy wciąż narzekają na zakwaterowanie w Katarze. TVP Sport opublikowało nagranie, na którym widać, w jakich warunkach mieszkają nasi lekkoatleci. 

- Jestem z osób, które nie narzekają. Mam łóżko i to mi wystarczy. Chciałem się jednak wypakować. Otwieram swoją szafę, patrzę... No mało miejsca jest - śmieje się Piotr Lisek, pokazując zamurowaną szafę w pokoju. Polak zdobył na mistrzostwach świata brązowy medal w skoku o tyczce.

Do łazienki zaprowadziła widzów Iga Baumgart-Witan. - Jest brudno. A ta cerata lepiej, żeby nie dotknęła naszego ciała, bo możemy być w tym wszystkim, co tam jest - wzdrygnęła się na samą myśl polska biegaczka. Zapytana, czy słusznie, że Norwegowie wyprowadzili się z tego hotelu, odpowiedziała: - Jeśli bym miała taką możliwość, pojechałabym z nimi.

Na warunki w łazience narzeka także Damian Czykier. - Tu nam przecieka, strasznie mokro jest. Tynki odpadają na wannę, nie wiadomo, o co chodzi w tej łazience. Tak to wygląda - powiedział biegacz. 

- Za oknem mamy prywatny basen z kupą śmieci. Fajny, co? - pokazała Patrycja Wyciszkiewicz, która specjalizuje się w biegu na 400 m. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Skandaliczne warunki, w których muszą mieszkać polscy lekkoatleci. Grzyb i zamurowana szafa
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 31

  Nikt nie wymaga pięciu gwiazdkowego Hiltona, ale jakieś standardy chyba obowiązują, szanowny "działaczu" PZLA. Bo choć owszem, rolą zawodników jest "skupianie się na starcie", to pańską rolą i zasr.... anym obowiązkiem, jest tym zawodnikom zapewnić odpoczynek w warunkach "nieco" lepszych niż hotel 2** na objazdówce z taniego biura...

 • reexpert

  Oceniono 21 razy 21

  " Jeśli ktoś oczekuje luksusów, a nie skupia się na starcie, to chyba pomylił mistrzostwa świata z wakacjami - tłumaczył nam Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Zwiazku Lekkiej Atletyki."

  Ciężkie jest życie wiceprezesa, taki to się musi skupiać...
  W takim razie po co w ogóle hotel, dać im namiot, i niech wygrywają dla Polski medale. Dostaną premię 200 złotych, bo jeszcze gotowi prze.ieprzyć na luksusy....

 • mp102

  Oceniono 18 razy 18

  A Pan Majewski pewnie z innymi działaczami zajmuje inny Hotel co nie?

 • ceb57

  Oceniono 18 razy 18

  Gdy Majewski był czynnym lekkoatletą , też mu wszystko przeszkadzało. Teraz jako dumny działacz zapomniał o tym. Pewnie lepiej mieszka niż starający się o najlepsze wyniki sportowcy. Sportowiec wielki ale działacz nijaki ...

 • oloros11

  Oceniono 16 razy 16

  pokazcie w jakich warunkach mieszka np. Pan Majewski

 • kisssmyass

  Oceniono 11 razy 11

  no ale tak poważnie to trzeba przyznać że skupić się w smrodzie i w zagrzybionym otoczeniu raczej trudno i jakaś oficjalna skarga powinna być złożona.

 • vecek1

  Oceniono 10 razy 10

  Parafrazując Bareję, a tu czegoś nie rozumiem, a dlaczego mają nie "ksiązniczkować". Póki co reprezentanci Polski w lekkiej atletyce są w czołówce światowej. Udowodnili to nie raz. Dlaczego światowa czołówka na imprezie tej rangi nie miałaby mieszkać w naprawdę dobrych warunkach? Przypominam sobie, że kopaczom swego czasu (nie wiem jak teraz, bo nie interesuję się ta dyscypliną) związek zapewniał nawet własnego kucharza. Czy 40-milionowy kraj nie stać na to, by jego reprezentanci (niezależnie od dyscypliny) mieszkali co najmniej w przyzwoitych warunkach?

 • roman.topolnicki

  Oceniono 12 razy 10

  "...Jeśli ktoś oczekuje luksusów, a nie skupia się na starcie, to chyba pomylił mistrzostwa świata z wakacjami - tłumaczył nam Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki..."
  powiedział Prezes mieszkający zapewne w 5* hotelu - ale cóż, on przecież nie startuje. Ogólnie to miany zmiany zmiany ale moralność i umysłowość działaczy u nas się nie zmienia.

 • freightleitner

  Oceniono 11 razy 9

  Alternatywy 4 bis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX