Sport.pl

Paweł Fajdek znów mistrzem świata! Dogonił Anitę Włodarczyk

Zaczął w 2013 roku w Moskwie. Następnie wygrał MŚ Pekin 2015, MŚ Londyn 2017 i teraz MŚ Doha 2019. Co za seria! Paweł Fajdek rządzi. Jest pierwszym w historii młociarzem, który zdobył aż tyle mistrzowskich tytułów. Dogonił pod tym względem Anitę Włodarczyk. Warto zauważyć, że każdy zmierzony rzut dałby mu w środę złoty medal. I tylko szkoda, że dopiero czwarte miejsce zajął Wojciech Nowicki.

Kiedy zaczynał, miał 24 lata. Dzień po jego pierwszym złocie w kole walkę stoczyli gladiatorzy dysku, ustalając kolejność: Robert Harting, Piotr Małachowski, Gerd Kanter. Dzisiaj rzuca już tylko drugi z wymienionych. A trzeci jest jego trenerem. Dzień przed pierwszym triumfem Fajdka na MŚ na moskiewskie Łużniki zwycięstwem w biegu na "setkę" rozpalił Usain Bolt.

Niby minęło tylko sześć lat, a widać, że to w lekkiej atletyce epoka. Różne rzeczy działy się przez ten czas u Fajdka. Nie do wymazania z pamięci jest Rio. Na igrzyska w 2016 roku pojechał z aż 10 najlepszymi wynikami w roku, miał aż dwa metry przewagi nad drugim zawodnikiem tabel. Przegrał ze sobą, odpadł w eliminacjach.

Medal rok przed Tokio

Teraz, na niecały rok przed igrzyskami w Tokio, Fajdek zwyciężył w dawnym stylu. Bo ostatnio już tak nie wygrywał. Ostatnio dogonił go Nowicki. Mniej utytułowany kolega z kadry wziął złoto ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Berlinie, Fajdkowi zostało srebro. - Życzę Wojtkowi dalekich rzutów, ale mam nadzieję, że będzie o centymetr za mną - mówił Fajdek po eliminacjach w Dausze.

Wszyscy są za nim o metry, a nie centymetry. Drugi Quentin Bigot przegrał z naszym mistrzem o 2,31 m, trzeci Bence Halasz o 2,32 m.  A Nowicki? Szarpał się przez cały konkurs, wyraźnie nie mógł odnaleźć się w kole, szkoda, że spalił jedyny rzut na 80 m, gdyby nie to, miałby srebrny. Ostatecznie rzucił tylko 77,69 m, a przecież tegoroczny najlepszy rezultat na świecie - 81.74 - należy do niego.

Szkoda, ale doceńmy co mamy. Złoto, srebro i brąz - taki jest już dorobek polskiej kadry na MŚ w Dausze. A mistrzostwa jeszcze potrwają (do niedzieli) i jeszcze przyniosą nam sporo emocji.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (16)
  Paweł Fajdek znów mistrzem świata! Dogonił Anitę Włodarczyk
  Zaloguj się
  • z1946b

   Oceniono 6 razy 6

   Brawo Paweł Fajdek👍💪

  • guest_wiec1

   Oceniono 2 razy 0

   NOWICKI MA BRAZ! Poprawcie to! However, the Polish team then lodged a protest, claiming Halasz had touched the ground outside the circle on his first attempt. The jury of appeal concluded that irregularities in the conduct of the competition disadvantaged Nowicki and, in fairness to both athletes, decided to award bronze medals to both Nowicki and Halasz.

  • budegac

   Oceniono 1 raz -1

   Jeżeli tradycyjnie znowu odpadnie w eliminacjach na Igrzyskach to już jawnie będzie to śmierdząca sprawa.

  • hipis3308

   Oceniono 1 raz -1

   Jak widać, masz problem ze zrozumieniem przepisów tego sportu. Nie mierzyli, ponieważ Nowicki w trakcie rzutu, wyszedł poza koło rzutów, mówiąc innymi słowy, spalił rzut.

  • prawdziwy_gonzo

   Oceniono 3 razy -1

   No i znowu wielki sukces PiS. A co w "tymkraju"? Ano nic. Kozy i owce zdychają z dobrobytu, a Wisła ulega samooczyszczaniu.

  • radhex

   Oceniono 1 raz -1

   Brawo ale w tym roku będzie mizernie raczej, od kilku lat jest zwykle kilkanaście medali w tym 6-7 złotych

  • degust

   Oceniono 2 razy -2

   Mamy Złoto! Poszkodowani Amber Gold na pewno się ucieszą...

  • bielanczyk

   Oceniono 5 razy -5

   Jesteśmy potęgą w sporcie. W sporcie, ktory uprawia garstka ludzi. Biegi leżą praktycznie, skok w dal, w wzwyż z, ale emocjonujemy sie dyscypliną, ktorej nikt nie ogląda.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX