Sport.pl

Piotr Lisek z medalem, "Aniołki Matusińskiego" w finale! Doskonały dzień dla Polaków w Dausze [PODSUMOWANIE]

Brązowy medal w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek, a Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan awansowały do finału biegu na 400 metrów kobiet - to najważniejsze wydarzenia piątego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata.

5,87 m. - taką wysokość zaliczył Piotr Lisek podczas wtorkowego finału skoku o tyczce na lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Taka wysokość dała reprezentantowi Polski trzecie miejsce, za plecami srebrnego Szweda - Armanda Duplantisa - oraz (znów) złotego Amerykanina - Sama Kendricksa.

Lisek konkurs zaczął spokojnie, bo od zaliczenia wysokości 5,55 m., 5,70 m. oraz 5,80 m. Pierwsze problemy przyszły na wysokości 5,87 m., którą Polak zaliczył w drugim podejściu. Po pierwszej nieudanej próbie na 5,92 m., nasz reprezentant przeniósł poprzeczkę na 5,97 m., której nie przeskoczył dwukrotnie i zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Do końca rywalizowali Kendricks z Duplantisem, chociaż obaj dwa razy ratowali się w ostatnich próbach. Za trzecim razem Amerykanin zaliczył 5,87 m. i 5,97 m., a Szwed tylu samo prób potrzebował na 5,92 m. i 5,97 m. O triumfie Kendricka, który złoto wywalczył też przed dwoma laty, zdecydował czysty skok na 5,92 m., który pozwolił mu uzyskać 5,97 m. w mniejszej liczbie prób.

"Aniołki Matusińskiego" zachwyciły

W półfinałach biegu na 400 metrów znakomicie spisały się "Aniołki Matusińskiego". Chociaż Iga Baumgart-Witan była trzecia w swoim półfinale, to do czwartkowego finału awansowała z czasem 51,02 sek., co jej jej rekordem życiowym.

Jeszcze lepiej spisała się Justyna Święty-Ersetic, która w swoim półfinale zajęła drugie miejsce z czasem 50,96 sek. To pierwszy przypadek w historii lekkoatletycznych mistrzostw świata, by w finale 400 metrów kobiet pobiegła jakakolwiek Polka.

Z czasem 55,97 sek. do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki awansowała też Joanna Linkiewicz.

Doskonali młociarze

Polscy zawodnicy bez najmniejszych problemów awansowali do męskiego finału rzutu młotem. W pierwszej grupie, z wynikiem 77,89 m., wygrał Wojciech Nowicki. W drugiej, z wynikiem 79,24 m., triumfował Paweł Fajdek. Wyniki naszych młociarzy były najlepsze w stawce. Finał w środę o godzinie 20:40.

Polacy na lekkoatletycznych mistrzostwach świata

Więcej o:
Komentarze (11)
Piotr Lisek z medalem, "Aniołki Matusińskiego" w finale! Doskonały dzień dla Polaków w Dausze [PODSUMOWANIE]
Zaloguj się
 • helwiusz

  Oceniono 3 razy 3

  Lisek? To nie Lisek, to Tygrys! Jak on ryczał!!! Szkoda, ze nie wyryczał złotego medalu. No, ale na tle ogólnej polskiej mizerii nawet i ten brąz cieszy.

  Zastanawia mię tylko, jak Szanowna Redakcja wpadła przed mistrzostwami na pomysł, że jesteśmy lekkoatletyczną potęgą.

 • sovereign

  Oceniono 1 raz 1

  Z klasą Liska to jak gdyby norma, przy dobrych układach z formą realnie może się spodziewać złota. Dziewczyny natomiast zrobiły jakiś nieoczekiwany kosmos. Dwie w finale to po prostu zdumiewające.

 • sztucznypolak

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Redaktorze, skrot od slowa "metr" (jak rowniez form w deklinacji) pisze sie BEZ KROPKI !

 • gryfny

  Oceniono 3 razy 1

  "najważniejsze wydarzenia piątego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata "
  Sa zawsze zlote medale,panowie gryzipiorki z bozej laski

 • sovereign

  Oceniono 2 razy 0

  Lisek naszą dumą!

 • synkierownika

  Oceniono 3 razy -1

  zawodnicy w tyczce rywalizowali:
  Kendrick, Duplatis - ekstraklsa.
  Lisek - I liga
  Reszta - druga liga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX