Sport.pl

Rosja wykluczona z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Katarze!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podjęło decyzję w sprawie występu rosyjskich lekkoatletów w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach świata. Zgodnie z nią Rosjanie nie wystartują w Katarze.

Minister sportu Witold Bańka w "Wilkowicz Sam na Sam"

Rosyjscy lekkoatleci zostali wykluczeni z rozpoczynających się w piątek mistrzostw świata w katarskiej Dausze. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podjęło taką decyzję po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów dostarczonych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Znaczny wpływ na podjęcie tej decyzji mogły mieć także nowe fakty przedstawione przez niemieckiego dziennikarza telewizji ARD, Hajo Seppelta.

Rosjanie wystąpią, ale pod specjalnymi warunkami

"Należy powiedzieć wprost, że Rosja nie spełniła postawionych jej wymagań odnośnie do kontroli antydopingowych" - powiedział Rune Andersen, norweski szef zespołu powołanego do zbadania tej sprawy. W Dausze wystąpi zaledwie 29 sportowców z Rosji, którzy nigdy nie wzbudzili podejrzeń odnośnie stosowania niedozwolonych środków. Będą jednak oni startować pod neutralną flagą.

IAAF jest obecnie jedyną federacją na świecie, która podtrzymuje zawieszenie rosyjskich sportowców od 2015 roku. Rosyjscy lekkoatleci nie mogli wystąpić z tego powodu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, poza Darią Kliszyną mieszkającą w USA. Rosjanka wystartowała jednak pod neutralną flagą.

Więcej o:
Komentarze (77)
Rosja wykluczona z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Katarze!
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 26 razy 16

  nie wszedzie siegaja rece ...Putina

 • ubudubu4

  Oceniono 20 razy 12

  Uczciwi Rosjanie przebadani przez uczciwe komisje niech startują ale nie będzie ruskiej flagi i gęby Putina.....

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 21 razy 11

  ...szukam pewnej pani do romantycznych spotkan ze starszym niedoswiadczonym panem z Zoliboza. Jak dotychczas mam pewne doswiadczenia z pewnym kotem ale pozatym jestem siedemdziesiecioletnim niesmialym prawiczkiem. Co do preferencji to jestem...fetyszysta kurduplem. Podniecaja mnie marionetki i manipulacja nimi. Wiecej nagich fotek moich i mojego kota tu >>

 • sioban

  Oceniono 31 razy 11

  a co to znaczy neutralna flaga ?? zakaz powinien być za agresję na Ukrainę plus zero wiz na wjazd do Europy, niech się duszą we własnym sosie za swoje "imperialne" pomysły

 • awitold4

  Oceniono 10 razy 6

  Tak to jest jak się nie chce oddać Jukosu w ręce eskimoskich akcjonariuszy

 • elinstal

  Oceniono 20 razy 6

  No i dobrze. Nikt za nimi płakał nie będzie.

 • osobaniepozadana

  Oceniono 7 razy 5

  jak nie można z kimś wygrać na boisku, najprościej nie dopuścić go do rywalizacji :)

 • herr7

  Oceniono 6 razy 4

  Od dawna sport wyczynowy to nie tylko ciężki trening + talent, ale przede wszystkim chemia. Jeżeli ktoś uważa, że Rosjanie specjalizują się w dopingu to jak wytłumaczyć sukcesy norweskich "astmatyków"? Przyczyny piętnowania Rosjan są czysto polityczne i stoją one w sprzeczności z zasadą domniemania niewinności oraz zasadą, że prawo dotyczy przewinień jednostek, a nie całych zbiorowości. Stoi ponadto w sprzeczności z grecką ideą sportu, która zakazywała prowadzenia wojen w czasie olimpiad. Sport stał wówczas ponad polityką. Obecnie jest inaczej.
  Dziwię się Rosji, że nie opuściła MKOL jeszcze w 2016 r oraz tych organizacji, które piętnują rosyjskich sportowców. Pożytek z przynależności do tych skorumpowanych organizacji jest żaden.
  Wielu moich rodaków nie ukrywa satysfakcji z problemów Rosjan, a tych którzy usiłują kwestionować tę decyzję nazywają ruskimi onucami. Otóż buńczuczni "wolacy", będziecie dalej robić loda, z czego jak widać czerpiecie satysfakcję, a 447 i tak was nie minie.
  PS
  Jeżeli wyrzuca się rosyjskich lekkoatletów to dlaczego nie wyrzucić rosyjskich siatkarzy, hokeistów itp.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX