Sport.pl

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ! Pech polskiej lekkoatletki

Sofia Ennaoui nie wystartuje na mistrzostwach świata, które 27 września rozpoczną się w Dosze. - Mam dwa stany zapalne w Achillesach i jeden w kolanie - przyznała biegaczka.

- Decyzję zasugerował trener, zapadła po starcie w Mińsku. Nie chciał patrzeć, jak się męczę. Mam dwa stany zapalne w Achillesach i jeden w kolanie. Z moją zaciętością oraz charakterem pewnie pozrywałabym sobie wszystko. Boli mnie więcej części ciała niż mam zdrowych - powiedziała Sofia Ennaoui w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

- Gdyby trener nie nakierował mnie na tę decyzję, to pewnie pojechałabym do Kataru i w najlepszym wypadku odpadła w półfinale. A on przekonał mnie, że w tym sezonie nic nikomu nie muszę udowadniać, bo najważniejsze są igrzyska.

Problemy z przeszkolenia wojskowego

- Moje problemy to kontynuacja tego, co wydarzyło się na przeszkoleniu wojskowym - dodaje Ennaoui. - Nosiłam wówczas broń na jednym ramieniu, przez cały tydzień, podczas wielogodzinnych zapraw. Przeciążyłam sobie lewą stronę ciała, całe pasmo biodrowo-piszczelowe. Ciągnie się to za mną od wielu miesięcy. Trochę zmieniłam technikę biegu, zaczęłam odciążać lewą stronę i w ten sposób nadwerężyłam Achillesy - zakończyła Ennaoui.

Polski Związek Lekkiej Atletyki kadrę na mistrzostwa świata ogłosi już w poniedziałek. Ennaoui jest kolejną Polką, która nie wystąpi w Dosze. Do Kataru nie polecą też: złota medalistka trzech ostatnich mistrzostw świata Anita Włodarczyk oraz Klaudia Siciarz, Katarzyna Nadolska i Cyprian Mrzygłód.

Więcej o:
Komentarze (43)
Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ! Pech polskiej lekkoatletki
Zaloguj się
 • sthoss

  Oceniono 8 razy 6

  Boze chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia tej zołnierki :) Karabin przeciez wiekszy od niej jest. Taka drobina :)
  Ale dobrze! Olać MS i tak igrzyska sa najwazniejsze!

 • maks1956

  Oceniono 1 raz 1

  mogła nie nosić karabinu podczas szkoleń wojskowych to by nie miała stanu zapalnego

 • pt.nut

  Oceniono 3 razy 1

  Do zdziwionych:
  W każdym wojsku jest coś takiego, jak szkolenie podstawowe. Dotyczy każdego żołnierza. Możesz być pisarzem, magazynierem lub kucharzem, ale swoje przemaszerujesz i to z karabinem na ramieniu. Skoro wojsko pomaga pani Zofii w finansowaniu sportu, musi ona swoje dla wojska odpracować. Nawiasem mówiąc jestem pewien, ze ma taryfę ulgowa.

 • xyxyryxy

  Oceniono 3 razy 1

  "Brawo" PZLA... niestety spora grupa czołowych lekkoatletów zmuszona jest związać się z wojskiem, żeby mieć możliwość finansowania trenerów/obozów/suplementów. Wiadomo - nie jest to typowa służba, ale skutki widać...

 • wkoz1

  0

  dobrze ze granatami nie rzucała bo by jej glowe oberwało

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 0

  Szkolona jak walczyć nie tylko na bieżni, ale i w okopach. Podziwiam.

 • bbso

  Oceniono 4 razy 0

  czebało nosić młot Nowickiemu albo kule Bukowieckiemu !!! wojsko to syf i zło ...efekt ... :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX