Sport.pl

Rekord życiowy Konrada Bukowieckiego! Pękła magiczna granica

Konrad Bukowiecki na sobotnim Memoriale im. Kamili Skolimowskiej pobił rekord życiowy! Polak wreszcie spełnił własne oczekiwania i w pierwszej próbie przekroczył 22 metry i osiągnął 22,04m! Po kilkunastu minutach poprawił swoje osiągnięcie na 22.25 metra!

W czwartek, w czasie zawodów w Karpaczu Bukowiecki osiągnął nowy rekord na otwartym stadionie - 21,99 m. Polak liczył jednak, że uda mu się przekroczyć magiczną barierę 22 metrów. - Bardzo chcę tych 22 m, bardzo. Czuję się mocny i wiem, że mnie na to stać. Mam nadzieję, że już w sobotę na Memoriale Kamili Skolimowskiej załatwię tę sprawę raz na zawsze – mówił dla Przeglądu Sportowego. 

Marzenia Bukowieckiego spełniły się właśnie w sobotę, bo Polak osiągnął 22.04 i potwierdził, że tuż przed mistrzostwami świata znajduje się w znakomitej formie. 

Aktualizacja: Po kilkunastu minutach Bukowiecki poprawił swój rekord życiowy. Od teraz Polak może pochwalić się wynikiem 22.25 metra. 

Mistrzostwa świata w Katarze ruszają pod koniec września.

Więcej o:
Komentarze (25)
Rekord życiowy Konrada Bukowieckiego! Pękła magiczna granica
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Konrad Bukowiecki👍💪

 • krzy-czy

  Oceniono 2 razy 2

  to tam TYLKO Konrad startował?????????

 • rafikman

  Oceniono 4 razy 2

  Konkurs pchnięcia kulą na MŚ to będzie chyba konkurencja stojąca na najwyższym poziomie - 8 zawodników pchających ponad 22 metry w tym sezonie -tego jeszcze nie było w historii.

 • leoleo

  Oceniono 1 raz 1

  co na to usada? boro jest czysty jak dziewica ale mogą sie przyczepić

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Nieźle gościu harata kulą!
  Brawo!

 • malkontent58

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo Konradzie!!! Jednakże niestety pan Kszczot schamiał! To że ma już tyle tytułów NIE oznacza, że mu się wszystko należy i że Rozmus ma mu ustępować miejsca! Odpychanie konkurenta powinno być ukarane dyskwalifikacją!

 • popis.pasozyty

  Oceniono 2 razy 0

  To prawdziwy heros!

 • synkierownika

  Oceniono 4 razy 0

  w tym roku poziom pchnięcia wydaje się niebotyczny, ale ja i tak stawiam, że zwycięzca na MS pchnie w granicach 22,40, drugi minimalnie przekroczy 22, a trzeci będzie miał 21, 90.

 • maz9

  Oceniono 8 razy 0

  Reżymowy komentator zaatakował Kszczota za to, że Michał Rozmys zaczął wgniatać go łokciami w trawę. Kszczot biegł na pierwszym torze, a Michał Rozmys z drugiego toru wskoczył na Kszczota.
  Poza tym zbyt długa rozmowa z Sofią, którą redaktor przeciągał w nieskończoność. Redaktor wymusił na Sofii opowiedzenie o wszystkich małych i dużych kontuzjach, a trwała kolejna konkurencja, więc trzeba było wyłączyć dźwięk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX