Sport.pl
Komentarze (113)
PKOl nie wyraził zgody! Polka nie wystąpi w barwach USA na igrzyskach w Tokio
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tedj

  Oceniono 2 razy 2

  Pani ambasador zadzwoni i karencję skrócą.

 • jackk3

  Oceniono 6 razy 2

  Nie dala lapowki i ja ujajili.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 6 razy 2

  No to Fort Trump poszedł się jebać.

 • 2fat

  Oceniono 1 raz 1

  Jak rozumiem związki doszły do porozumienia i Sheldon mogłaby pojechać na olimpiadę ale babie przyszło do pustego łba wtrącać się w nie swoje sprawy i ujadać do księżyca na związek który przekazywał na nią państwowe pieniądze przez 20 lat...Chciała się podlizać oczywiście nowym właścicielom bo to takie typowo polackie kundelskie zachowanie.

 • kociomorda

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba wypada przyznać rację działaczom związku a Panią Sheldon uznać za wyjątkową kretynkę...

 • krzysiozboj

  Oceniono 3 razy 1

  Moim zdaniem za ten numer leśne dziadki powinny polecieć na zbity pysk. I nie dlatego, że Socha święta tutaj. Może przesadzała z wymaganiami, nie dostała, to strzeliła focha, później nieco za dużo powiedziała, ale to moim zdnaniem nie uprawnia do do takiego zachowania decydentów.
  Nie ma tu dosyć ciekawej informacji, po wyliczeniu tych 185 tys, ona je zapłaciła z prywatnych pieniędzy, po czym związek oddał i zażyczył sobie od federacji USA. Ta byłą skłonna to zapłacić, ale poszły już zabawy personalne i złośliwości.

  Dyskusyjne są też i te kwoty za odstępstwo. Najlepsi zawodnicy dostają wsparcie finansowe, ale dają też wyniki. Powiedzmy, że związek wysyła zawodnika na MŚ/ME, ten przywozi jakieś tam miejsce bez medalu, ale i bez kompromitacji, a pokrycie kosztów za start jest jedyną gratyfikacją dla sportowca. Mamy takie coś traktować, jak kwotę do zwrotu w przypadku zmiany federacji?

  Jeśli też robi się jazdę po takiej zawodniczce jak Socha, która jednak coś tam pokazała, to jak traktować nepotyzm w związkach? Tu kasa gra pod kazdym względem? Jak np rozliczyć Tajnera z "Tomcia nielota"? A praktyka to dosyć powszechna.

 • js08836

  Oceniono 5 razy 1

  Bądźcie pragmatyczni. Socha wystąpiła w Atenach , Pekinie, Londynie i Rio . Nie przywiozła z nich żadnego medalu W Atenach odpadła już w 2 rundzie. W Pekinie zajęła 18 miejsce . W Londynie 19 miejsce. W Rio zapewniała, że będzie walczyć o medal jednak jej udział zakończył się na etapie 1/16 finału. A więc zajęła miejsce od 16 do 32. Miała wówczas 34 lata. Czy mając kat 38 miałaby szansę w Tokio ? Miałaby ale tylko ,aby wyrównać wyczyń Ireny Szewińskiej, która była 5 razy na Igrzyskach. Szewińska przywiozła 7 medali Socha 0. Po co więc ma tam jechać ? Na wycieczkę ? Niech nie płacze, i zrobi miejsce młodszym. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.......

 • forumologin

  Oceniono 3 razy 1

  obie strony sa siebie warte. dlaczego zwiazek ma isc jej na reke skoro publicznie po nim jechala?

 • szaman668

  Oceniono 1 raz 1

  I tak przegrała olimpiadę. Wszystko szło w dobrym kierunku a ją wzięło na wypominanie. Gratulacje dla obu stron.

 • lol76

  Oceniono 3 razy 1

  Plakala cala Ameryka! Ludzie popelniaja przez te decyzje masowe samobujstwa. Moze sie to nawet skonczyc wojna.

 • redmars81

  Oceniono 9 razy 1

  Bardzo słusznie! Brawo związek i PKOL!

 • debordian

  Oceniono 19 razy 1

  Chamskie zachowanie Sochy nie przyniosło jej niczego. A mogła zachować się z klasą.

 • conan_barber

  0

  Jak jest szurnięta i zrobiła pyskówkę, to do widzenia i nie ma o czym więcej gadać. Ale coś mi się wydaje, że jednak nie była taka bardzo kłótliwa i bardzo możliwe, że związek miał coś za uszami. Mogli też ją specjalnie wkurzyć, żeby coś chlapnęła. W sumie szkoda, bo z niczego robi się wielkie halo.

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 0

  I to Polska wlasnie....

  Mowie nie tylko o 'dzialaczach', ale o sporej czesci forumowiczow.... Bezinteresowna zawisc, zazdrosc, radosc z tego, iz komus mozna dokopac, ze komus sie nie powiodlo.

  Zakompleksiony, smutny narod....

 • guest_wiec1

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze jedno: a na macierzynskim to ona była w PL czy w USA? Otóz w PL. Zatem bardzo dobrze się stało.
  W sumie i tak zadna strata - na IO i tak by nic dla usa nie ustrzeliła, kasę u nich dostaje, z zwiazek PL pokazał, ze nie da sobie w kaszę dmuchać. Swoja droga tylko mogła arobić problemów byłym kolezankom i kolegom, bo teraz moga byc jakieś częstsze kontrole etc.

 • guest_wiec1

  Oceniono 2 razy 0

  I w sumie dobrze się stało. Trzeba pamietać, że w pewien sposób jest to zawód regulowany i sportowiec musi sobie z tego zdawać sprawę. Gdyby się zgodzili, to byłyby głosy, ze za szybko oddają i sportowcy uciekają. Poza tym trzeba pamiętać, że za chwile pojawiłyby sie pomysły innych sportowców i głosy,że oni tez chcą skrócenia karencji. Wilfredo Leon tez miał karencję, to nie tylko nie grał na imprezach, ale nie mógł grac w mistrzowskiej druzynie + w kadrze. To jest bardziej złozony temat, wiadomym jest, że pani Socha wyjechała za kasą. Głupota było, ze ktos na poczatku palnął, że mogliby sie zgodzic za odstepne i to jeszcze oplacone w barterze. Jeśli juz to kasa (choć podobno związek nie narzekał-sprzęt miałby się przydać), a w ogóle od poczatku powinny byc jasne zasady - wątpliwy jest przepis mowiacy o skróceniu karencji za zgoda komitetów narodowych - to własnie prowadzi do takich niejasności. Choć z drugiej strony sportowiec MUSI mieć na uwadze, że to tylko "dobra wola" związku - ale żeby nie było potem niejasności to lepiej uregulować sztywno.Poza tym w tej sprawie ona przelała własna kasę a powinna to byc kasa federacyjna więc słusznie ja zwrócono (pod tym względem nikt nie zarzuci machlojek ze tylko dla kasy ja "puscili"). Poza tym ogólnie w środowisku brak jest głosów potwierdzających, lub choćby mogących uwiarygodnić, wersję pani sochy. Wyglada na to, ze to kolejny cyniczny przypadek polskiego sportowca - juz takie były, np. w biathlonie.

 • mcguirre

  Oceniono 4 razy 0

  Jakie to pięknie polskie. Ja nie mam to nikt nie będzie mieć. A co ! Ten kraj to stan umysłu.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 0

  Gratulacje Prowincjonalny KOI; ponownie obnażyliście wspaniałomyślną sportową klasę polskiego DZIAŁACZA ...

 • kzet69

  Oceniono 4 razy 0

  Typowe pisowskie wolaczki, kundelki ogrodnika, wstyd.

 • marcus18st

  0

  To dla kogo jest ta karencja zapisana w prawie ? Dla frajerow

 • kisssmyass

  0

  poszła na udrę z bandyckim systemem zanim wszystkie sprawy sama uporządkowała. Teraz będą ją targać po sądach z byle powodu do późnej starości. Trzeba było wszystko opisać w jakichś pamiętnikach, kulisy organizacyjne związku, a tak trochę kiepsko na tym wyszła.

 • galileo-hk

  Oceniono 4 razy 0

  W pierwszej chwili byłem za Sochą, ale gdy przeczytałem artykuł zmieniłem zdanie. Przecież federacje już się dogadały i wystarczyło siedzieć cicho. Socha musiała jednak rozpuścić swój język i to nie mogło pozostać bez reakcji. Sama sobie winna.

 • marcus18st

  Oceniono 4 razy 0

  To po ch..ja jest karencja wg prawa jak mozna ja spokojnie obchodzic , ba jeszcze miec pretensje ze sie do tego prawa ktos stosuje !!!

 • unixyz

  Oceniono 4 razy 0

  I co im zalezalo, zawiesc wziela gore. Na jej miejscu zrzeklbym sie polskiego obywatelstwa.

 • marekbeatlemarek

  Oceniono 10 razy 0

  Głupia decyzja :(

 • zyg88

  Oceniono 1 raz -1

  Jeszcze nie wszyscy Polacy na dźwięk słowa usa padają na kolana

 • guest_wiec1

  Oceniono 1 raz -1

  Szablistka poza tym z niej marna i nigdy nie miała głowy do walki na najwyzszym poziomie - nawet MS nie dorównuja w szermierce IO. A teraz zaświtała jej kasa wiec musiala jakiś problem sobie wymyslić. Swoja drogą jakoś nikt nie cytuje lub nie pytał jaki stosunek mają hamerykańce do sprawy? Przecież ciagnie sie ona juz od dluzszego czasu. Czyżby mieli powiedzieć : "ufff, te 55 tys $ zostaje w kasie" ? Parcia pewnie nie mieli, bedą mieli wyjaśnienie jakby ktoś u nich pytał dlaczego zawodniczka kadry nie jedzie na IO - ona i tak dla nich nie jest zadną szansą medalową.

 • forumologin

  Oceniono 5 razy -1

  ciekawe,ze barwy narodowe mozna sobie ot tak zmieniac, 4 razy na olimpiadzie jako Polka a potem zaplacic i juz reprezentujesz USA (jak zaplacisz i umiesz trzymac jezyk na klodke)

 • vovik

  Oceniono 1 raz -1

  @"zwróciła się do polskiej federacji"?

  Co to za "federacja"? Okazuje sie, że to jednak "związek": Polski Związek Szermierczy.

  Boże.. co za kalectwo intelektualne u dziennikarzy?
  Język jak w PZPN. Boniek i Basałajza językową zarazę roznoszą już poza futbolem (a może to już "soccer" u chłopków roztropków?).
  W PZPN jak u Bareji. Jak nie nazwanie drugiej ligi "I liga", to nazywanie związku "federacją". No i malowanie trawy na zielono. Dobrze, że nie na rudo.

 • boliver

  Oceniono 15 razy -1

  Zasluzenie

 • eldorius

  Oceniono 19 razy -1

  Pisowska bolszewia wprowadziła swój postulat : "przywiązania baby do ziemi". ( przywiązanie chłopa już było) Upodabniają się tym samym do ortodoksyjnych (zamordystycznych) muzułmanów. Pisowskie buractwo z PKOl szkodzi polskiemu sportowi. :(

 • jml13060

  Oceniono 6 razy -2

  Odbiło jej poczucie wielkości. To życiowy błąd. Będąc w wieku już w podeszłym jak na sportowca powinna dobrze znać zasady i się miarkować.
  .
  Pani Socha niczego wielkiego w swojej dyscyplinie dotąd nie dokonała żeby stawiać warunki związkowi i PKOl. Co więcej, powinna być wdzięczna za dotychczasowe finansowanie jej indywidualnego hobby (plus dofinansowania klubu, pensje trenerów, zakupy sprzętu i utrzymanie infrastruktury, opieka medyczna, diety, koszty obozów i uczestnictwa w zawodach sportowych, ...), z pieniędzy podatników, samej nie dokładając się do dochodów budżetu państwa, na przykład płacąc podatki od dochodów z pracy zawodowej. No bo przecież ma status ZAWODOWCA. Jej nazwisko i wyniki zna tylko bardzo wąskie grono pasjonatów jej sportowego hobby. Reszty społeczeństwa to zwyczajnie NIE OBCHODZI, a wręcz jej hobby sportowe jest dla tego społeczeństwa materialnym obciążeniem. Bo kogo obchodzi szermierka? Większość ludzi nie zna różnic między floretem, szablą, szpadą, a pieniądze im się zabiera w części finansując hobby pani Sochy. Dyrdymały o zdobywaniu medali, punktów rankingowych, honorze wysłuchani hymnu narodowego mnie nie biorą.
  .
  Generalnie związki sportowe powinny organizować sport tylko dla dzieci i młodzieży na zasadach amatorskich. Sportowcy zawodowi powinni uprawiać swój zawód na zasadach rynkowych, na swój (sponsorów) koszt i na swoje ryzyko - jako Socha, Swoboda, Kowalski, Malinowski, ... i bez zawijania się we flagę narodową.
  .
  Według mnie dobrze się stało, że swoje roszczenia będzie kierowała do amerykańskiego związku szermierczego. Nie powinna oczekiwać NADZWYCZAJNEGO złagodzenia warunków (skrócenia karencji) przez związek i PKOl. Zasady karencji są znane i obowiązują we wszystkich krajach zrzeszonych w MKOl. Niby dlaczego pani Socha miałaby być traktowana specjalnie?

 • mtat

  Oceniono 4 razy -2

  Powinien natychmiast wkroczyć Minister Sportu i wymusić jakieś szybkie ugodowe rozwiązanie, uwzględniające interes obu stron

 • doomsday

  Oceniono 7 razy -3

  Zanik sportu wyczynowego w Polsce po 1990 roku, szczególnie we Wrocławiu:

  Za moich czasów (PRL) było mnóstwo klubów sportowych, zajęcia, treningi były darmowe. Sportowcy z pewnymi wynikami wyjeżdżali na obozy letnie i zimowe, bez żadnych opłat. Klub często też opłacał obiady w stołówce zakładowej położonej blisko klubu. I taka polityka była już od młodzików, czyli od 12 roku życia. We Wrocławiu było np. pięć klubów wyczynowego kajakarstwa (w tym kanadyjki wyczynowe). Dzisiaj nie ma ani jednego.
  W miejsce dwóch klubów Juvenii i Ślęzy , klubów wyczynowego kajakarstwa , władze Wrocławia utworzyły Ośrodek Grotowskiego. Grotowski stał się znany w świecie , ale głównie w kręgach starszych braci za to , że w swoich "sztukach" w wulgarny sposób szydził z Jezusa czy chrześcijaństwa. Np. w jego sztandarowym spektaklu "Apocalypsis cum figuris" Jezus Chrystus publicznie się onanizuje, a Maria Magdalena spija jego spermę. Nowy Testament Grotowski przerobił w sceny wulgarnej orgii seksualnej. Gdyby w miejsce Chrystusa wstawił Mahometa, już dawno wykonano by na nim i jego "aktorach" wyrok śmierci przez ucięcie głowy nożem.
  Jest najwyższy czas by zamknąć te dwa Ośrodki Grotowskiego, gdzie kilkanaście osób na państwowych etatach nie robi nic, poza odbieraniem pensji. O Grotowskim i jego ludziach Jezus powiedziałby , że to jest plemię żmijowe.
  Ośrodki Grotowskiego, to jest nic innego, jak kolejna impreza w stylu pośmiejmy się z Polaków, oni i tak nie zrozumieją, że my z nich drwimy i ciągniemy łacha. Cała popularność zagraniczna Grotowskiego polega na wzajemnej adoracji zagranicznych starszych braci w wersji plemienia żmijowego. Jest najwyższy czas, by we Wrocławiu rozgonić to towarzystwo łajdaków i oszustów i w miejsca przez nich zagarnięte odtworzyć sportowe kluby wyczynowe.
  Ośrodek Grotowskiego przy ul. Na Grobli powstał właśnie w miejsce zlikwidowanych dwóch klubów, Juvenii i Ślęzy. Kilkanaście wolnych etatów opłacanych z państwowej kasy (kasa miasta Wrocław) można przeznaczyć na etaty trenerskie w tych klubach. W ten sposób można ratować tysiące młodych ludzi przed stoczeniem się w alkoholizm i narkomanię, a na pewno można dzięki temu wychować wartościowych, zdrowych młodych ludzi.

 • synkierownika

  Oceniono 15 razy -3

  pani Socha najpierw powinna zwrócić pieniądze za kilkanaście lat szkolenia olimpijskiego, za które się odpłaciła wygraną JEDNEJ walki na CZTERY starty olimpijskie.

 • fitt

  Oceniono 5 razy -5

  Gdybym był wybitnym sportowcem nigdy nie założyłbym koszulki z napisem Polska i jastrzębiem w koronie.
  Nie dlatego że rządzi PiS tylko dlatego że jesteśmy krajem z nacją choćby wysraną przez diabła.
  I niestety w starym systemie nie było takiej nacji.

 • synkierownika

  Oceniono 15 razy -5

  ale czy amerykanie by ją chcieli, bo mają dość silną drużynę szablistek, a pani Socha na igrzyskach bodajże wygrała jedną walkę indywidualnie na dwa starty.

 • tomasznowak1986

  Oceniono 10 razy -6

  Bezczelna P.I.Z.D.A. !........Jak można być takim bezczelnym człowiekiem ?....ona myśli że wszystko musi być jak ona chcę wbrew zasadom !.....gdyby miała mniejszą m.o.r.d.ę to związek myślę nie robił by jej problemów ....ale jak ona pokazała im wała i jeszcze im obrobiła tyłki i oszczała barwy Narodowe to proszę ja cie bardzo ...wystartujesz sobie droga pani na igrzyskach w 2024 roku w Paryżu....pod jaką chcesz flagą nawet księżyca ....

 • eldemon

  Oceniono 10 razy -6

  Brawo PZSzerm!
  Tak powinno się postępować z takimi, którzy szkalują naszą Ojczyznę!

 • wichura

  Oceniono 12 razy -6

  A czy wyrażenie zgody było obowiązkiem? Nie.
  Zatem zainteresowana powinna dostarczyć argumentów na "tak" a nie stroić fochy.
  Kąsasz rękę, która cię karmi (karmiła), to masz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX