Sport.pl

Ewa Swoboda pobiła rekord życiowy! Nie mogła uwierzyć w swój wynik

Do finału stu metrów w mistrzostwach świata w Katarze zostały cztery tygodnie, a Ewa Swoboda w właśnie miała w Berlinie rekordowe popołudnie: wygrała mityng na Stadionie Olimpijskim w czasie 11,07 s. Swoboda wyprzedziła Brytyjkę Ashę Philip (11.10) i Chinkę Xiaojing Liang (11.13)

Długo to do niej docierało. Nie sprawdziła wyniku od razu, a gdy spojrzała na tablicę, jakby w pierwszym odruchu nie dowierzała. Potem schowała twarz w dłoniach: 11,07, życiówka poprawiona po ponad trzech latach starań. Rekord Polski do lat 23. Szybciej od Swobody przebiegła 100 m tylko jedna Polka: Ewa Kasprzyk w 1986 roku, 10,93. Dotychczasowy rekord życiowy najlepszej obecnie polskiej sprinterki – 11,12 – pochodził z lipca 2016 roku, z mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy.

Ewa Swoboda jednak pojedzie na MŚ?

W 2016, w lutym, ustanowiła też swój rekord życiowy na 60 m, 7,07. W kolejnych sezonach zdarzyło się trochę zawirowań w karierze Swobody, ale w tym roku Polka znów nabrała rozpędu. W hali zbliżyła się do rekordu na 60 m (7,08 w Karlsruhe, halowe mistrzostwo Europy zdobyte z czasem 7,09), a teraz pobiła rekord na 100 m. Ten sezon był dla niej tak długi, a mistrzostwa świata są rozgrywane późno i w trudnym klimacie, dlatego przez pewien czas zastanawiała się, czy lepiej nie odpuścić MŚ w Katarze. Finał setki jest tam dokładnie za cztery tygodnie, w niedzielę 29 września. I teraz, po rozmowach z PZLA, wydaje się już niemal pewne, że Swoboda na mistrzostwa pojedzie.

Więcej o:
Komentarze (56)
Ewa Swoboda pobiła rekord życiowy! Nie mogła uwierzyć w swój wynik
Zaloguj się
 • nr_5

  Oceniono 19 razy 5

  Ewa swobodnie wygrała mityng. Pieknie!

 • a8ucewiczz

  Oceniono 5 razy 3

  ja do Żabki po Perły biegami poniżej 10 s.

 • proszejaciebiewkazdymbadzrazie

  Oceniono 23 razy 3

  Do wszystkich krytykujących tatuaże, figurę, zachowanie Swobody.

  Jest najlepszą polską sprinterką od wielu lat. Jest ekspresyjna, jest oryginalna, jest kontrowersyjna.
  Nie raz jeszcze wywinie numer, ale nie zmienia to faktu, że każdy występ w finale na 100m, czy na 60m, lub medal w zawodach rangi europejskiej to powód do zadowolenia/dumy polskiego kibica.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 6 razy 2

  brawo, sila hamburgera!

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Polski szef WADA już wpływa na polepszenie polskiej atletyki. Nawet zanim objął prezesurę potrafi sporo załatwić.

 • cheshire

  Oceniono 5 razy 1

  te jej miny i spazmy po biegu żywcem wyjęte z jakiejś kiepskiej amerykańskiej komedii. Żałosny pustak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX