Marcin Lewandowski ustanowił nowy rekord Polski!

3:31.95 - to nowy rekord Polski na 1500 metrów! Taki wynik w sobotę wykręcił Marcin Lewandowski podczas Diamentowej Ligi w Paryżu.

Dwa tygodnie temu Polacy po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy. Jednym z liderów naszej kadry był Marcin Lewandowski, który zwyciężył w rywalizacji na 1500 metrów. W sobotę Lewandowski brał udział w Diamentowej lidze w Paryżu i znowu pokazał się z dobrej strony. Polak przybiegł na metę w czołowej grupie i choć zajął dopiero dziesiąte miejsce, to pobił rekord Polski, który sam wcześniej ustanowił. Osiągnął czas: 3:31.95.

Poprzedni rekord Lewandowskiego wynosił: 3.34,04. Przypominamy, że już 25 sierpnia, wystartuje na 1500 metrów w mistrzostwach Polski w Radomiu.

Podczas Diamentowej Ligi w Paryżu startowali także Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, ale obaj uplasowali się poza podium. Haratyk był czwarty, a Bukowiecki siódmy.