Sport.pl

Miał być nowym królem biegu na 100 m. Grozi mu dyskwalifikacja przed MŚ w Katarze

Czy Christian Coleman, lider list światowych na 100 metrów, dobiegnie do wrześniowych mistrzostw świata w Katarze? "The Times" pisze, że najlepszemu sprinterowi ostatnich miesięcy grozi dyskwalifikacja za unikanie testów dopingowych.

Konrad Bukowiecki w "Wilkowicz Sam na Sam": Zadzwonili do mnie z pytaniem: Ty sprawdzasz czasami maile? Otworzyłem skrzynkę. I świat mi się zawalił.

Miał być faworytem zbliżających się mistrzostw świata, pierwszych po epoce Usaina Bolta. Tylko sześciu sprinterów w historii ma lepszy rekord życiowy niż 9,79 Christiana Colemana. Nikt w tym roku nie miał lepszego wyniku niż uzyskane przez niego w czerwcu 9,81. W poprzednich MŚ Coleman zdobył srebro. Trochę zlekceważone, bo całą uwagę przykuli wygwizdany przez publiczność w Londynie mistrz Justine Gatlin (z powodu dopingowej przeszłości nie jest zapraszany na mityngi w Wielkiej Brytanii, ale w MŚ pobiegł) oraz żegnający się z bieżnią Bolt, który przybiegł dopiero na trzecim miejscu.

Chris Coleman może zostać zawieszony na dwa lata

W zaczynających się w ostatnim tygodniu września w Katarze MŚ Coleman, halowy mistrz świata, miał być już w centrum uwagi. Ale jak dowiedział się „The Times”, Amerykaninowi grożą dwa lata zawieszenia, po tym jak nie stawił się na trzy testy antydopingowe. Zgodnie z przepisami, trzecia absencja równa się dopingowej wpadce i jest karana tak jak ona. Coleman jeszcze próbuje podważać, czy do wszystkich nieobecności doszło z jego winy. Zgodnie z przepisami, każdy sportowiec objęty elektronicznym systemem antydopingowym ADAMS musi podawać, gdzie będzie dostępny dla kontrolerów każdego dnia przez wskazaną przez siebie godzinę. I muszą te informacje uaktualniać, jeśli nagle zmienią im się plany. Jeśli Coleman nie będzie miał dobrego wytłumaczenia dla swojego roztargnienia, grozi co najmniej rok, a najprawdopodobniej dwa lata dyskwalifikacji.

Więcej o:
Komentarze (14)
Miał być nowym królem biegu na 100 m. Grozi mu dyskwalifikacja przed MŚ w Katarze
Zaloguj się
 • stefanowie

  Oceniono 11 razy 7

  Powinni bezwzględnie dyskwalifikować wszystkich uchylających się od kontroli, a nie jakieś rozważania, czy z jego winy te nieobecności, czy nie. Reguły są jasne, sportowcy je znają, krótka piłka - nie stawiasz się trzeci raz do kontroli, automatyczna dyskwalifikacja. Za dużo jest tego dopingowego syfu w sporcie, żeby się z nimi cackać.

 • mgz

  Oceniono 4 razy 4

  puscic doping na wolny rynek - niech chemia sie sciga

 • ramon57

  Oceniono 6 razy 4

  Czyli amerykański system ukrywania dopingu. Zorganizowany perfekcyjnie. Lanca nie wykryli, bo ukryli.

 • niktalboktos

  Oceniono 2 razy 2

  Skłamałbym gdybym napisał że się zdziwiłem ze ten koleś unika testów... czasy sie zmieniły i amerykańska federacja nie możne już go tak chronić jak swojego czasu Carla Lewisa.

 • bombullo

  0

  Takich Colemanow obatelu Wilkowicz Jankesi maja na peczki.
  Tym sie akurat nie przejmuja w przewciwienstwie do wolskiego dziennikarzolstwa.
  W tej chwili NR1 to Noah Lyles i tylko on moze tak szybko pobiec jak Bolt,A moze szybciej.

 • byann

  0

  Czarni Rosjanie?

 • boliver

  Oceniono 6 razy 0

  Yankees czysty jak lance,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX