Sport.pl

Justyna Święty-Ersetic zdemolowała rywalki podczas drużynowych ME!

Marcin Krukowski zajął trzecie miejsce w rzucie oszczepem podczas pierwszego dnia lekkoatletycznych drużynowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Daria Zabawska była czwarta w rzucie dyskiem. Pozostali Polacy startowali w eliminacjach biegów krótkich. Świetnie spisała się Justyna Święty-Ersetic, faworytka na 400 metrów, której wynik był o sekundę lepszy od rywalek. Polacy po pierwszym dniu zajmują drugie miejsce za Niemcami.

W piątek odbyły się tylko dwie finałowe i punktowane konkurencje spośród dwudziestu zaplanowanych. Dziewięć punktów dla Polski zdobyła Daria Zabawska, która była czwarta w rzucie dyskiem. W rzucie oszczepem Marcinowi Krukowskiemu nie udało się przekroczyć 80 metrów: zajął trzecie miejsce, zdobywając dla Polski 10 punktów. Do prowadzących Niemców tracimy w tej chwili pięć oczek, ale to strata, którą szybko można odrobić, bo w sobotę już wszystkie konkurencje będą starciami finałowymi i walką o punkty.

Polacy niemalże w komplecie

Piątek upłynął pod znakiem eliminacji biegów krótkich. O miejsca w finałowej stawce zawodnicy walczyli w biegach na dystansach od 100 do 400 metrów. Najwięcej obaw było w stosunku do sprinterów, ale z biało-czerwonych startujących w pierwszym dniu mistrzostw do ośmioosobowego finału nie awansował tylko Przemysław Słowikowski w biegu na 200 m. Świetnie spisała się za to Justyna Święty-Ersetic, faworytka na 400 metrów, której wynik był o sekundę lepszy od rywalek. - Nie wypadało mi inaczej przed własną publicznością - powiedziała Święty-Ersetic. Bez problemu do finału zakwalifikowała się także Ewa Swoboda, której rezultat 11,23 na setkę był trzecim w piątek.

W sobotę już wszystkie konkurencje będą starciami finałowymi i walką o punkty - wystartują nie tylko biegacze, ale m.in. także młociarz Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) i kulomiot Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała). Rywalizacja na stadionie Zawiszy rozpocznie się o godz. 16. W niedzielę trzeci i ostatni dzień mistrzostwo - początek zmagań od 15.

Zasady są proste

Drużynowe Mistrzostwa Europy są rozgrywane od 2009 roku. Polska wywalczyła w nich dwa miejsca na podium. W 2014 roku zajęliśmy trzecie miejsce, a w roku 2017 byliśmy na drugiej pozycji. Zasady są proste: rywalizacja toczy się w 20 konkurencjach kobiet i 20 mężczyzn. Punkty zdobywane przez reprezentantów danego kraju są sumowane i na tej podstawie tworzy się klasyfikację. W Bydgoszczy rywalami Polski będą: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Włochy, Czechy, Grecja, Szwecja, Finlandia i Szwajcaria. Tytułu sprzed dwóch lat bronią Niemcy. - Mamy skład doświadczony, mocny, niesiony sukcesami z ostatnich imprez lekkoatletycznych. Zdecydowanie wystąpimy w Bydgoszczy w roli faworytów - w rozmowie ze Sport.pl mówił Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

Konrad Bukowiecki w "Wilkowicz Sam na Sam": Zadzwonili do mnie z pytaniem: Ty sprawdzasz czasami maile? Otworzyłem skrzynkę. I świat mi się zawalił. Ja i doping

Więcej o:
Komentarze (17)
Justyna Święty-Ersetic zdemolowała rywalki podczas drużynowych ME!
Zaloguj się
 • wolfspider

  Oceniono 8 razy 8

  Fajnie się to ogląda , widowiskowe.

 • lionold

  Oceniono 7 razy 7

  Ja myślałem, ze sportowcy ze sobą honorowo i uczciwie rywalizują a tu dowiaduję się, że się tam na ME demolują. Co za kibolska maniera zapanowała wśród tych "gazetowych pisarzy".

 • borow4

  Oceniono 6 razy 6

  kiedy zostanie zdemolowany ten dziennikarzyna?

 • fitt

  Oceniono 5 razy 5

  Słuchajta dziennikarzyny,
  ona kiedyś w przyszłości też zostanie zdemolowana
  i nie będzie jej miło

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 12 razy 4

  Propaganda sukcesu jak za komuny, Polacy 'demolują' inne narody...mniej 'wybrane'!

 • markowski222

  Oceniono 10 razy 4

  Co to znaczy "zdemolowała"???

 • pawelekok

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo ważna informacja, chociaż może nie dla naszej reprezentacji "skazanej" na zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc. Teraz startuje 12 drużyn. Odpada pięć, zostanie 7 plus jedna z awansu z drugiej ligi. Będzie tyle reprezentacji ile mieści się na klasycznej bieżni i nie będzie już eliminacji.

 • sdud

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem ciekawy dlaczego nie startowała polska sztafeta mieszana?

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 2

  'Zdemolowac' to mozna np. swoj pokoj/biurko/komputer - bedac w szale po przeczytaniu takich tytulow.

  Polka swoj bieg 'zdecydowanie wygrala', redaktorze bk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX