Sport.pl

Michał Haratyk pobił rekord Polski w pchnięciu kulą! Najlepszy europejski kulomiot w XXI wieku!

Michał Haratyk pobił o 24 centymetry własny rekord Polski w pchnięciu kulą. Lekkoatleta zaliczył znakomity start na mityngu w Warszawie.

22,32 m - to wynik uzyskany przez Michała Haratyka na mityngu przy warszawskich fontannach. Lekkoatleta pobił tym samym własny rekord Polski, który ustanowił rok temu w Ostrawie, gdzie pchnął wówczas 22,08. Mistrz Europy z 2018 roku jest jednak nie tylko rekordzistą Polski, ale także najlepszym europejskim kulomiotem w XXI wieku. Lepsi od niego są tylko zawodnicy z innych kontynentów: Amerykanin Ryan Crouser (22,74) i Brazylijczyk Darlan Romani (22,61).

Mityng w Warszawie jest kolejnym etapem przygotowań Haratyka. 27-latek za dwa miesiące wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. W przyszłym roku weźmie natomiast udział w igrzyskach olimpijskich.

Więcej o:
Komentarze (15)
Michał Haratyk pobił rekord Polski w pchnięciu kulą! Najlepszy europejski kulomiot w XXI wieku!
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  To się nazywa haratanie gałą!

 • koulou2

  Oceniono 5 razy 5

  Kosmos !!!! Michał szacun i niech Konrad goni 😄

 • ml2403

  Oceniono 4 razy 4

  Te zestawienia są bardzo ciekawe. W dziesiątce najlepszych wyników w pchnięciu kulą aż 6 pochodzi z lat 1988-90 czyli rozkwitu dopingu na wielką skalę. Poza pojedynczym wynikiem Kevina Totha z 2003 roku nikt do 2018 roku nawet nie zbliżył się do tamtych pchnięć poza 22,50. Najlepsze wyniki ponad 23 metry osiągnęli Randy Barnes, który wkrótce po tym wyniku został; zdyskwalifikowany za doping, a potem jeszcze raz dożywotnio zdyskwalifikowany i Ulf Timmermann, pochodzący ze stajni NRD, który zaraz po zjednoczeniu Niemiec uzyskiwał wyniki gorsze o ponad 2 m i w wieku 30 lat zakończył karierę. To chyba mówi samo za siebie i uważam, że IAAF powinna skasować wszystkie wyniki z tamtych lat i zaliczać tylko te osiągnięte gdy kontrola antydopingowa była prawdziwa, a nie tylko fikcyjna jak w przypadku NRD czy ZSRR.

 • enpori

  0

  7,26 kg wow!

 • g.lem

  0

  Ło ho ho! Paaaanie!

 • eiran

  Oceniono 1 raz -1

  Wątpię. IO wygra jakiś nudziarz typu Storl, z wynikiem w granicach 21.50; uzyskanym w pierwszej serii. Tak to zwykle wygląda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX