Sport.pl

Olimpijka z Rio trafiła do aresztu za przemyt ogromnych ilości narkotyków

Lekkoatletka Madiea Ghafoor została zatrzymana na granicy niemiecko-holenderskiej niedaleko miejscowości Arnhem. Biegaczka próbowała przemycić około 50 kilogramów narkotyków.

Holenderska telewizja NOS poinformowała o zatrzymaniu lekkoatletki. Na początku zdecydowano się nie podawać jej tożsamości, ale ta szybko wyszła na jaw. Okazuje się, że Madiea Ghafoor próbowała przemycić około 50 kilogramów metaamfetaminy i ecstasy o łącznej wartości dwóch mln euro.

Madiea Ghafoor przemycała 50 kilogramów narkotyków

Zawodniczka przewoziła je w swoim samochodzie, w pudełkach i torbach, w których na co dzień wozi się sprzęt do treningów. Ghafoor została zatrzymana prawdopodobnie do rutynowej kontroli i strażnicy zainteresowali się torbami znajdującymi się w bagażniku. Lekkoatletka zapewniała, że jest to sprzęt treningowy, ale strażnicy zdecydowali się na otwarcie toreb. Okazało się jednak, że oprócz sprzętu były tam narkotyki. Holenderka przebywa obecnie w areszcie. Co interesujące, rodzina zawodniczki poinformowała holenderską federację, że ta nie będzie mogła uczestniczyć w zgrupowaniu z "powodów osobistych".

Największym sukcesem biegaczki był brązowy medal juniorskich mistrzostw Europy w 2011 roku. Zawodniczka wywalczyła go w biegu na 400 metrów. W 2016 roku wystartowała również na igrzyskach w Rio, ale nie zdobyła medalu

Więcej o:
Komentarze (24)
Olimpijka z Rio trafiła do aresztu za przemyt ogromnych ilości narkotyków
Zaloguj się
 • aiwarikiar

  Oceniono 10 razy 10

  Nie można było lepszego zjecia znaleźć, czy autor specjalnie te wstawił? Bo na podanym zdjeciu po pierwsze jest 10 osób, po przeczytaniu artykułu wiemy ze zawodniczka jest holenderką, a tych jest na zdjęciu dwie. Ja myślałem że artykuł jest o dziewczynie na pierwszym planie, ale, po dokładniejszy przeszukaniu internetu okazało się ze pani Madiea Ghafoor jest zawodniczką która oddaje pałeczkę na drugim planie. Hmmm, interesujące.

 • baby1

  Oceniono 6 razy 6

  Rutynowa kontrola na granicy holendersko- niemieckiej? Policja miała na pewno przeciek.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 5 razy 5

  To czysty rasizm. Ona miała tylko odżywki do osobistego użytku na treningach.

 • pawtom53

  Oceniono 3 razy 3

  Urozmaicaja kulturowo Europe ! Czego sie czepiaja !!!

 • baaag

  Oceniono 1 raz 1

  Hehe, "rutynowej kontroli", na granicy której praktycznie nie ma.

 • qurczak

  0

  Nie uciekła?!

 • kawa79

  Oceniono 4 razy 0

  Już miałem nadzieję, że Klepacka!

 • gibbonzlodzi

  0

  Ciężko wyżyć ze sportu, nawet zawodowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX