MME. Niesamowity finisz polskiej sztafety 4x400 metrów. Polska 2. w klasyfikacji medalowej [WIDEO]

Polska zdobyła 12 medali i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy w szwedzkim Gavle. W niedzielę złoto zdobyła sztafeta 4x400 metrów kobiet, w której kapitalnym finiszem popisała się Natalia Kaczmarek, mistrzyni także w biegu na 400 metrów.

Polska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy w szwedzkim Gavle. Lepsi okazali się tylko Niemcy, którzy zdobyli 21 medali, w tym 9 z najcenniejszego kruszcu. Reprezentanci Polski zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Tytuły mistrzowskie zdobyli Mateusz Borkowski, Konrad Bukowiecki, Cyprian Mrzygłód, Ewa Swoboda, Natalia Kaczmarek i sztafeta kobiet 4x400 metrów, w składzie Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl,Natalia Widawska i Natalia Kaczmarek.

Fenomenalny finisz sztafety 4x400 metrów

Natalia Kaczmarek rozpoczynała ostatnią zmianę ze stratą ponad sekundy do prowadzących Brytyjek. Podobnie jak w biegu indywidualnym, na ostatniej prostej odrobiła całą stratę i tuż przed linią mety wyprzedziła rywalkę, dzięki czemu Polska zdobyła kolejny złoty medal.