Sport.pl

Piotr Lisek po raz drugi! Nowy rekord Polski w skoku o tyczce [WIDEO]

Piotr Lisek po raz drugi w tym sezonie poprawił absolutny rekord Polski w skoku o tyczce. W ramach zawodów Diamentowej Ligi w Monaco, polski tyczkarz osiągnął rezultat 6,02m. Tym razem dokonał tego już w pierwszej próbie.

Piotr Lisek dokładnie tydzień temu ustanowił nowy absolutny rekord Polski w skoku o tyczce, skacząc 6,01 metra w zawodach Diamentowej Ligi w Lozannie. Ten rezultat jest już nieaktualny, gdyż polski tyczkarz zdołał przebić swoje własne osiągnięcie, również w zawodach Diamentowej Ligi, tym razem w Monaco.

Tym razem Polak zdołał przeskoczyć poprzeczkę, która znajdowała się na 6,02m. Lisek dokonał tego już w pierwszej próbie, ponownie wygrywając mityng Diamentowej Ligi. Jego rezultat jest 10. wynikiem w historii skoku o tyczce. Atakował jeszcze wysokość 6,06m i choć niewiele w drugim skoku brakowało, aby udało mu się także to osiągnięcie, rekordem pozostanie 6,02m.

Wynik Liska to nie tylko rekord Polski

Wynik Piotra Liska to oprócz rekordu Polski także rekord mityngu w Monaco oraz najlepszy wynik osiągnięty w obecnym sezonie na świecie.

Więcej o:
Komentarze (46)
Piotr Lisek po raz drugi! Nowy rekord Polski w skoku o tyczcePiotr Lisek po raz drugi! Nowy rekord Polski w skoku o tyczce [WIDEO]
Zaloguj się
 • zelek2323

  Oceniono 17 razy 15

  Podziwiam wszystkich polskich lekkoatletów, bo przeciez w Polsce jest tragiczna bazę treningową i bez prywatnych sponsorów żaden niemiałby pieniędzy na starty...

 • stemp10

  Oceniono 12 razy 12

  Piękny wynik. Gratulacje

 • public_enemy

  Oceniono 10 razy 10

  Respect!!!

 • robznarnii

  Oceniono 9 razy 9

  Jak mawiał Ali G - Respek!

 • zebrzec

  Oceniono 7 razy 7

  brawo:)!!

 • legion2

  Oceniono 5 razy 5

  Szacunek dla tego Pana !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX