Sport.pl

Ewa Swoboda ze złotym medalem ME do lat 23. Wspaniały bieg Polki! [WIDEO]

Ewa Swoboda wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy do lat 23 w biegu na 100 metrów. Polka obroniła tytuł sprzed dwóch lat i jest pierwszą zawodniczką, której udało się obronić tytuł

Ewa Swoboda w znakomitym stylu wygrała bieg na 100 metrów na mistrzostwach Europy do lat 23 rozgrywanych w szwedzkim Gavle. Polka pokonała dystans w 11,15 sekundy i pobiła rekord Polski do lat 23.

Swoboda jest też pierwszą zawodniczką w historii mistrzostw Europy U23, której udało się obronić ten tytuł. Srebrny medal wywalczyła Cynthia Lenduc, a brązowy Nippgen. Obie jednak sporo straciły do Polki i tylko mogły oglądać jej plecy.  

To kolejne duże osiągnięcie dla naszej zawodniczki. Swoboda jest także mistrzynią Europy na 60 metrów, a w swojej kolekcji ma także wspomniane mistrzostwo Europy u-23 z 2017 roku oraz mistrzostwo świata juniorów z 2016 roku.

Więcej o:
Komentarze (38)
Ewa Swoboda ze złotym medalem ME do lat 23. Wspaniały bieg Polki! [WIDEO]
Zaloguj się
 • pszczy2000

  Oceniono 11 razy 5

  Brawo,Ewa,jesteś cudowna!

 • justas32

  Oceniono 17 razy 3

  Temu dziennikarskiemu baranowi, który 2 lata temu mówił, że Ewa Swoboda do niczego w bieganiu nie dojdzie bo ma za krótkie nogi - mówimy "zmień człowieku pracę" ...

 • boromir195419

  Oceniono 4 razy 2

  Wielkie gratulacje ! Fajnie że nie zakończyła kariery/ zapowiadała / bo przyda się w drużynówce . Mała uwaga ... to nie jest jej najlepszy wynik ale oczywiście życzymy jej rekordu poniżej 11sek na IO .

 • bilbord0

  Oceniono 8 razy 2

  Zamiast się cieszyć, że mamy sprinterkę która "swobodnie" dochodzi do finałów i czasami wygrywa , nieudacznicy co by jej nie dogonili krytykują. Biega ciut wolniej , ale taka koncepcje treningu ma jej trenerka. Skoro jej za to płacą to wie co robi. Było wiele błyskotliwych karier które zakończyły się na juniorskim etapie. A do wygrywania trzeba dojrzeć . Ona jest jeszcze młoda. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
  A żeby sie wypowiadać trzeba co na ten temat wiedzieć.

 • sovereign

  Oceniono 5 razy 1

  Uwielbiam tę wariatkę od pierwszego wywiadu jaki z nią obejrzałem. Tylko jest zbyt wrażliwa na buraczane polactwo które nienawidzi takich szczerych osób.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 9 razy 1

  Na MŚ nie jedzie, bo weryfikacja byłaby smutna. Chce w przyszłym roku zdobyć medal na IO, marzenia piękna rzecz, ale półfinał to szczyt możliwości.

 • ryslew2061

  Oceniono 10 razy 0

  >>11.15 to drugi wynik w karierze Polki. 11.12 uzyskała podczas mistrzostw świata juniorów w 2016 (11.12 to rekord Polski U20, 11.15 - rekord Polski U23)<<.
  Cóż to za głupota? Jeśli jako 20-latka pobiła rekord do "do lat 20-stu", to ten wynik jest także rekordem "do lat 23". Bo 11.12 jest lepsze niż 11.15.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX