Sport.pl

IAAF pisze odwołanie w sprawie Caster Semenyi. "Naszym kryterium jest biologia"

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) złożyło odwołanie od decyzji sądu w sprawie Caster Semenyi. - Naszym kryterium jest biologia - wskazano w piśmie.

1 maja Trybunał Arbitrażowy w Lozannie odrzucił apelację Caster Semenyi. Miało to spowodować wykluczenie reprezentantki RPA z zawodów, gdyby nie zastosowała się do nowego regulaminu IAAF ws. zawodniczek cierpiących na hiperandrogenizm i startujących na dystansach od 400 metrów do 1 mili.

Miesiąc później, bo 3 czerwca szwajcarski Sąd Najwyższy zdecydował, że przyjmie apelację Semenyi. Jednocześnie poinformował, że zawiesza wspomniany regulamin IAAF. Sąd uznał, że do końcowego rozstrzygnięcia w sprawie biegaczka może brać udział w imprezach sportowych. Od decyzji szwajcarskiego Sądu Najwyższego odwołał się teraz IAAF.

- Naszym kryterium jest biologia, a nie kwestia płci. Szanujemy godność każdego sportowca. Zadaniem IAAF jest jednak stworzenie kobietom możliwości odnoszenia korzyści z lekkoatletyki. Musimy chronić wszystkie zawodniczki - napisano w uzasadnieniu.

Więcej o:
Komentarze (16)
IAAF pisze odwołanie w sprawie Caster Semenyi. "Naszym kryterium jest biologia"
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 19 razy 13

  Przecież ten pan może startować razem z mężczyznami i po problemie.
  Startując z kobietami czerpie korzyści z przewagi jaką daje mu biologia.

 • green_is_bad

  Oceniono 9 razy 9

  Dość bezczelny ten trans....

 • eldorius

  Oceniono 9 razy 9

  U tego jegomościa w związku z hiperandrogenizmem częstokroć nie są wykonywane bardzo drogie laboratoryjne próby jakościowe,tylko tanie próby ilościowe. W związku z tym, ten pozbawiony etyki hermafrodyta może bezkarnie przed zawodami sportowymi wstrzykiwać sobie dodatkowe dawki testosteronu. Gdyba ta ohydna postać miała zostać dopuszczona do jakichś zawodów,to zawodniczki powinny zbojkotować te zawody.

 • pener1986

  Oceniono 13 razy 9

  "Naszym kryterium jest biologia, a nie kwestia płci"

  Weźcie to tłumaczenie poprawcie. Nie kwestia płci, tylko identyfikacji płciowej. Płeć to pojęcie biologiczne właśnie, a te całe gender, to właśnie swiat jednorozcow w którym jestes tym kim się w danym momencie czujesz, mężczyzna, kobieta, czymś pomiędzy i inne tego typu baśniowe historie.

 • baska_w5

  Oceniono 8 razy 8

  Mam nadzieję, że IAAF wygra w tym sporze.

 • dryl1

  Oceniono 8 razy 8

  To znaczy , że teraz sportu kobiecego nie będzie ? Przecież z chłopem czującym się kobietą żadna kobieta nie wygra.

 • milorex10

  Oceniono 10 razy 8

  Ten Pan-Pani Caster nie ma wstydu. Jest po prostu oszustem, gdyż zakłóca pojęcie równości, jest naturalnym dopingowiczem. Jeśli ma być jakaś równość w sporcie, to tylko wtedy, gdy kobiety rywalizują z prawdziwymi kobietami, a jako formuła otwarta jest kategoria mężczyźni, w której mogą startować wszyscy.

 • mariami

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo IAAF.

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 2 razy 2

  Na zdjęciach razem z żoną wygląda jak zwykły chłop.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX