Sport.pl

Gabriele Grunewald nie żyje. Amerykańska lekkoatletka miała 32 lata

Nie żyje amerykańska biegaczka Gabriele "Gabe" Grunewald. 32-latka od dziesięciu lat zmagała się z chorobą nowotworową. O śmierci lekkoatletki poinformował jej mąż.

W 2009 roku u Gabriele "Gabe" Grunewald zdiagnozowano nowotwór gruczołu ślinowego. Później biegaczka zachorowała jeszcze na raka tarczycy, którego udało jej się pokonać w 2011 roku. W trakcie leczenia Grunewald nie zamierzała przerywać kariery i mało brakowało, a wywalczyłaby awans na igrzyska olimpijskie w Londynie. 

Gabriele Grunewald nie żyje. Biegaczka od 10 lat walczyła z chorobą nowotworową

Nowotwór gruczołu ślinowego ponownie dał o sobie znać w 2016 roku, kiedy nastąpiły przerzuty do innych organów. Biegaczce usunięto wtedy połowę wątroby, ale to nie przeszkodziło jej później w kontynuowaniu treningów. Założyła także fundację "Brave like Gabe", która wspiera badania nad rzadkimi przypadkami raka i zachęca do rehabilitacji poprzez aktywność fizyczną. 

W minioną niedzielę Grunewald doznała wstrząsu septycznego i trafiła do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność wątroby. Rodzina lekkoatletki zdecydowała, że chora powróci do domu. 32-latka zmarła w poniedziałek (11 czerwca), a w ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi. O śmierci żony poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Justin Grunewald: "O 7:52 powiedziałem >Nie mogę się doczekać, aż znów cię zobaczę<. Skierowałem te słowa do mojej bohaterki, inspiracji, najlepszej przyjaciółki i żony [...]. Nigdy nie będę w stanie wypełnić luki w moim sercu, którą po sobie pozostawiłaś" -- napisał mąż biegaczki. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Gabriele Grunewald nie żyje. Amerykańska lekkoatletka miała 32 lata
Zaloguj się
 • wooki74

  Oceniono 4 razy 4

  Moja żona zmarła kilka miesiecy tem, miała 44 lata. Ostatnio poznałem wspaniałą dziewczynę - też walczy o życie :( a jest jeszcze młodsza o kilka lat. Rak nie ma litości a ni względu na nic i na nikogo.

 • kinio101

  0

  Bardzo smutne, że spotyka to młodych na dodatek prowadzących zdrowy styl życia.

 • shtalman

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz powstała fundacja "Dead like Gabe"

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz -1

  spośród Gabriel pamiętam tylko argentyńską tenisistkę Gabrielę Sabatini; na pamiątkę po niej zostaje marka perfum

 • impr

  Oceniono 15 razy -3

  Bardzo współczuję, ale nie rozumiem, dlaczego nadal kontynuowała treningi mimo tak ciężkiej choroby. Ja nie jestem za sportem w przypadku chorób, uważam odwrotnie, iz należy wtedy więcej odpoczywać i relaksowac się, żyć wolniej i zdrowo sie odzywiać. Kompletnie nie wierzę w sport jako cos leczniczego na raka, wręcz odwrotnie.

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 14 razy -10

  Ciągle ktoś umiera. W Afryce dzieci z głodu, nikt o nich nawet przez sekundę nie pomyśli...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX