Sport.pl

Niesamowity finisz biegu! Biegacz rzucił się po zwycięstwo [WIDEO]

Niezwykły był finisz biegu na 400 metrów przez płotki podczas meetingu w Arkansas w USA. Zwycięzca Infinite Tucker wskoczył na metę, wyprzedzając na ostatnich metrach prowadzącego rywala.

Infinite Tucker wygrał z czasem 49,38 s, wyprzedzając minimalnie swojego klubowego kolegę Roberta Granta. Jednak nie czas, a sposób, w jaki odniósł zwycięstwo, zostanie zapamiętany na długo. Tucker dosłownie rzucił się na linię mety, dzięki czemu wyprzedził rywala na zawodach w Teksasie. 

- Rzut na taśmę nabiera dosłownego znaczenia - komentowały ten bieg amerykańskie media. Sam zwycięzca tłumaczył żartobliwie, dlaczego zdecydował się "zanurkować" przed linią mety. - Zamknąłem oczy po zejściu z 10. płotka, zobaczyłem moją mamę na finiszu i skoczyłem, żeby ją wyściskać - mówił Tucker. Drugi na mecie Grunt nie krył zaś swojego rozczarowania. - Jeśli powiedziałbym przed kamerą to, co o tym myślę, trener wyrzuciłby mnie z zespołu - przyznał.

 
Więcej o:
Komentarze (23)
Niesamowity finisz biegu! Biegacz rzucił się po zwycięstwo [WIDEO]
Zaloguj się
 • uploadhelski

  Oceniono 16 razy 16

  z punktu widzenia mechaniki taki skok wykonany świadomie nie miałby sensu, efektywniej jest dobiec do linii niż wykonać skok. Gdyby było inaczej mielibyśmy festiwal lotów do mety. Podobnie jest w narciarstwie alpejskim, lot w powietrzu daje gorszy rezultat niż stłumienie skoku. I jak już inni zauważyli, ten lotnik tym skokiem ratował się po potknięciu, biegnąc i tak szybciej od konkurenta.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 16 razy 14

  Tracił równowagę, gdyby nie wykonał kontrolowany "rzut" wówczas upadłby niekontrolowanie tuż przed lub za metą. Dobra decyzja.

 • pawelmacha

  Oceniono 12 razy 12

  Ten skok nic mu nie dał. Nie oszukał w żaden sposób. W każdej dyscyplinie biegowej wykonują podobny ruch tylko on stracił równowagę, ale na nagraniu widać że przed potknięciem był pierwszy i skacząc nawet stracił nieco przewagi. Gdyby dało się tak coś zyskać, to na pewno każdy by tak robił, gdyż nie jest to w żaden sposób zakazane. Najwięcej można zyskać pochylając głowę maksymalnie do przodu tuż przed metą, ale nie tracąc kontaktu nóg z bieżnią gdyż wtedy można nabierać prędkości. Lecąc traci się prędkość.

 • 1p.3.15

  Oceniono 11 razy 11

  NIe rzucił się, tylko się potknął tuż przed metą i wykorzystał potknięcie. Przecież widać, że i tak by się przewrócił.

 • wkoz1

  Oceniono 7 razy 5

  i tak by wygral

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  I tak prowadził.
  Gdyby miał choćby minimalną stratę,nic by mu to nie dało.

 • glencok

  Oceniono 9 razy 3

  i tak prowadził

 • eiran

  Oceniono 1 raz 1

  To żadna rewelacja. Dokładnie w ten sposób Shaunae Miller-Uibo zdobyła złoty medal olimpijski w Rio, wygrywając z Allyson Felix.

 • i.l

  Oceniono 7 razy 1

  niepotrzebnie , miał przewagę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX