HME w Glasgow. Polska wygrywa klasyfikację medalową! Jesteśmy europejską potęgą

Reprezentacja Polski zdobyła siedem medali podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow - pięć złotych i dwa srebrne. To oznacza, że biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową! Jesteśmy europejską potęgą.

To były piękne mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski. Złoto Michała Haratyka w pchnięciu kulą, złoto Ewy Swobody w biegu na 60 metrów, złoto Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce, złoto Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów i złoto polskiej sztafety kobiet w biegu 4x400 metrów w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Do tego srebro Piotra Liska w skoku o tyczce i srebro Sofii Ennaoui w biegu na 1500 metrów. Jesteśmy europejską potęgą.

Klasyfikacja medalowa halowych mistrzostw europy w Glasgow:

Klasyfikacja medalowaKlasyfikacja medalowa Glasgow 2019/Screen

Polacy wyprzedzili Wielką Brytanię, która zdobyła 12 medali, ale tylko cztery złote. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Hiszpanii, która zgromadziła sześć krążków.