Sport.pl

HME w Glasgow. Polska wygrywa klasyfikację medalową! Jesteśmy europejską potęgą

Reprezentacja Polski zdobyła siedem medali podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow - pięć złotych i dwa srebrne. To oznacza, że biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową! Jesteśmy europejską potęgą.

To były piękne mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski. Złoto Michała Haratyka w pchnięciu kulą, złoto Ewy Swobody w biegu na 60 metrów, złoto Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce, złoto Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów i złoto polskiej sztafety kobiet w biegu 4x400 metrów w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Do tego srebro Piotra Liska w skoku o tyczce i srebro Sofii Ennaoui w biegu na 1500 metrów. Jesteśmy europejską potęgą.

Klasyfikacja medalowa halowych mistrzostw europy w Glasgow:

Klasyfikacja medalowaKlasyfikacja medalowa Glasgow 2019/Screen

Polacy wyprzedzili Wielką Brytanię, która zdobyła 12 medali, ale tylko cztery złote. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Hiszpanii, która zgromadziła sześć krążków.

Więcej o:
Komentarze (127)
HME w Glasgow. Polska wygrywa klasyfikację medalową! Jesteśmy europejską potęgą
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 30 razy 18

  A to wszytko dzieki dojnej , tfu, dobrej zmianie i światłej polityce naszego rządu. O czym nie omieszka nas poinformować Telewizja, par excellence, Publiczna.

 • aus

  Oceniono 11 razy 11

  Bravo Polska !!!! Cieszymy sie w Australii!!!

 • petrczech1

  Oceniono 17 razy 7

  Niesamowite... Przy tak niskich nakładach finansowych. Przy tak wielkiej manii na Lewandowskiego i innych nażelowanych piłkarzy. Lekkoatleci "w ciszy" robią tak piękne wyniki.

 • kostroma

  Oceniono 5 razy 5

  niesamowite!!! brawo !

 • fields1

  Oceniono 2 razy 2

  Polska potęgą? Toż to antysemityzm. A co najmniej ksenofobia.

 • billyboy1943

  Oceniono 6 razy 2

  Spokojnie! ale z tą ,,potęgą'' to ostrożnie!EUROPA w lekkoatletyce to jednak peryferie-ile z tych medali obroni się np.na olimpiadzie ?? jeden-dwa!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX